MMA PLArtur SzpilkaArtur Szpilka pomaga byłemu rywalowi w przygotowaniach do walki!

Artur Szpilka pomaga byłemu rywalowi w przygotowaniach do walki!

Artur Szpilka pomoże Dereckowi Chisorze w przygotowaniach do następnej walki. Polski pięściarz będzie sparingpartnerem Brytyjczyka przed walką z Oleksandrem Usykiem. 

O swoim udziale w obozie przygotowawczym Chisory, Szpilka poinformował za pośrednictwem Twittera.

Walka Chisora vs. Usyk

Kilka dni temu, grupa promocyjna Matchroom Boxing oficjalnie ogłosiła termin planowanego od dawna starcia Chisory z Usykiem. Początkowo pojedynek zaplanowany był na 23 maja, jednak termin ten został przełożony ze względu na epidemię koronawirusa. Walka ma się odbyć 31 października. Zwycięzca tego pojedynku będzie prawdopodobnie kolejnym pretendentem do tytułu mistrza świata kategorii ciężkiej.

Pojedynek Szpilka vs. Chisora

Najbliższe sparingi nie będą pierwszym spotkaniem Artura Szpilki z Dereckiem Chisorą. W 2019 roku pięściarze stoczyli walkę, w której górą był Brytyjczyk. Przed pojedynkiem Polaka z Anglikiem mówiono, że jest to dla obu pięściarzy walka o być albo nie być w poważnym boksie. Pierwsza odsłona dawała nadzieję na szczęśliwe zakończenie dla Szpili. Polski bokser był szybszy od swojego rywala i zadawał więcej ciosów. Niestety już w następnej rundzie poznaliśmy zwycięzcę pojedynku. Polak otrzymał w niej potężny prawy sierpowy, który tak naprawdę zakończył walkę. Chisora dobił zamroczonego Polaka serią ciosów, a ten upadł na deski.

Powrót Artura Szpilki do ringu

Artur Szpilka ogłosił ostatnio, że swój następny pojedynek stoczy w wadze ciężkiej. Informacja ta była zaskoczeniem dla wielu kibiców boksu. Szpilka stoczył swoją ostatnią walkę w wadze cruiser i wydawało się, że to właśnie z tą kategorią wagową pięściarz zwiąże swoją przyszłość.

Dużo mówi się o możliwym pojedynku Artura Szpilki z Łukaszem Różańskim. W rozmowie z TVP Sport, Różański przyznał, że już kilka raz namawiał Szpilkę na walkę.

Już kilka razy zapraszałem Artura do tańca. Rok temu on miał inne plany, to była walka z Dereckiem Chisorą. Poszedł inną drogą, po lepszą wypłatę. Skończyło się jak się skończyło, ale teraz mamy się zmierzyć i na tym się skupiam.

Wiadomo, że następna walka Artura Szpilki będzie ostatnim starciem pod skrzydłami Andrzeja Wasilewskiego. Od tego momentu Szpila będzie wolnym zawodnikiem.

Zobacz także:

”Stifler” dotrzymuje słowa! Jak podoba wam się jego nowy tatuaż?

Damian Zduńczyk dotrzymuje słowa. Zakład to zakłada! Zobaczcie efekt

Ogromny Ford podpisał kontrakt z KSW! Kto w debiucie?

Już niebawem debiut ogromnego Martyna Forda. Brytyjczyk podpisał kontrakt z KSW i…