MMA PLNajnowszeBoksArtur Szpilka pogratulował Masternakowi wygranej nad Radczenko

Artur Szpilka pogratulował Masternakowi wygranej nad Radczenko

Artur Szpilka za pomocą mediów społecznościowych pogratulował Mateuszowi Masternakowi jego wygranej nad Sergieiem Radczenko. “Szpila” wyraził uznanie do Masternaka na Twitterze.

Szpilka pogratulował Masternakowi

Mateusz Masternak (41-5) wczoraj dał prawdziwą lekcję boksu Sergiejowi Radczence (7-6) podczas gali Suzuki Boxing Night II. Polak pokonał Ukraińca wyraźną decyzją sędziów w stosunku 80-71, 79-72, 80-71.

Choć starcie to odbyło się na zasadach zawodowych to nie zalicza się do zawodowego rekordu zawodników.

“Szpila” na Twitterze z uznaniem wyraził się o dyspozycji Masternaka w tym pojedynku. Przyznał, że zrobił to w taki sposób, w jaki pon sam powinien Ukraińca pokonać:

“Brawo @m_masternakPokazałeś jak to się powinno zrobić.”

Szpilka z Radczenko walczył w marcu tego roku na gali bokserskiej w Łomży. Choć wygrał tamten pojedynek decyzją sędziów, to po takim rozstrzygnięciu przez punktujących pojawiła się wielka wrzawa w środowisku. Wszystko przez to, że większość obserwatorów widziała wygraną Radczenko w tamtej walce. Ukrainiec miał wyraźną przewagę nad Szpilką, ale sędziowie dali wygraną Polakowi.

Po tamtym pojedynku pozostał jednak niesmak i mówi się o rewanżu między Radczenko a Szpilką, do którego ma dojść w najbliższym czasie.

Mateusz Masternak (41-5) dał prawdziwą lekcję boksu Sergiejowi Radczence (7-6) podczas gali Suzuki Boxing Night II. Choć starcie odbyło się na zasadach zawodowych to nie zalicza się do zawodowego rekordu zawodników.

Jak radzi sobie Masternak w boksie olimpijskim?

“Master” powraca do boksu amatorskiego, aby walczyć o kwalifikację olimpijską a później o medal. Zawodnik w ubiegłym roku zdobył m.in. tytuł mistrza Polski.

Jak wyglądała pierwsza gala bokserska po “odmrożeniu”?

W połowie czerwca w Pałacu w Konarach odbyła się pierwsza gala bokserska w Polsce po dłuższej przerwie. Choć Mariusz Wach nie zachwycił to pokonał rywala i zdobył międzynarodowe mistrzostwo Polski.