MMA PLArtur SzpilkaArtur Szpilka po wygranej z Różańskim liczy na… walkę o pas WBC!

Artur Szpilka po wygranej z Różańskim liczy na… walkę o pas WBC!

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) w tym roku zamierza zadebiutować w mieszanych sztukach walki. Nie oznacza to jednak braku celów w karierze bokserskiej. ”Szpila” ma nadzieje, że po zwycięstwie nad Łukaszem Różańskim (12-0, 11 KO) stanie przed szansą zdobycia pasa WBC.

Przypomnijmy, że do walki o pas WBC Silver w nowej kategorii wagowej dojdzie trzynastego marca. Kevin Larena (26-1, 13 KO) zmierzy się z Bilalem Laggoune (25-2-2, 14 KO). Numerem jeden w rankingu jest Oscar Rivas (26-1, 18 KO).

Nasz reprezentant zaś zajmuje siódmą pozycję i jego walka o pas jest bardzo możliwa. Zawodnicy startujący w nowej wadze będą walczyć między 90,7 kg, a 101,6 kilogramów.

ranking

Szpilka liczy na walkę o pas!

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) aktualnie jest w mocnych przygotowaniach. W kwietniu ma dojść do jego wyczekiwanej walki z Łukaszem Różańskim (12-0, 11 KO). Dla Szpilki będzie to ostatnie starcie pod banderą Andrzeja Wasilewskiego.

Szpilka podczas spotkania w Salonie Książki Sportowej zdradził, że po zwycięstwie z Różańskim liczy na walkę o pas WBC.

O ten sam pas walczył Andrzej Fonfara z Chavezem i po wygraniu tej walki od razu potem walczył o mistrzostwo świata ze Stevensonem. Jestem głęboko przekonany, że zwycięzca tego pojedynku będzie następną walkę toczył o mistrzostwo świata

Pewne jest jedno! ”Szpila” jeszcze przed wakacjami ma zadebiutować w mieszanych sztukach walki. W grę wchodzą dwie organizacje.

Oczywiście, że trenuję. Nie ukrywam. Ja już powiedziałem Andrzejowi, że prawdopodobnie w czerwcu, lipcu toczę swoją walkę. Nie jest to żadną tajemnicą. Nie wiem, czy to w KSW, czy w FAME MMA. Toczę walkę żeby coś zrobić, bo wkurzają mnie już ci polscy promotorzy. Denerwuje mnie ta cała sytuacja.

Zobacz także:

Szpilka chwali swoją narzeczoną! O co chodziło?

Rywalką Wybrańczyk będzie popularna w środowisku FAME MMA – Zusje. Walka ta będzie eliminatorem do starcia o tytuł mistrzowski, który ma już zagwarantowany Marta Linkiewicz.

Wardęga trenował u Różala! Dlaczego zrezygnował?

Sylwester Wardęga przed swoim debiutem w klatce FAME MMA trenował u Różala. Były mistrz wagi ciężkiej KSW pomagał popularnemu youtuberowi w przygotowaniach do swojego debiutu w walce w formule mieszanych sztuk walki.