MMA PLArtur SzpilkaArtur Szpilka o walce Materla kontra Pudzianowski: Materla jest silniejszy od Pudziana!

Artur Szpilka o walce Materla kontra Pudzianowski: Materla jest silniejszy od Pudziana!

Artur Szpilka nie ma wątpliwości kto będzie górą w walce wieczoru KSW 70, która dwudziestego ósmego maja odbędzie się w Łodzi. W main evencie dojdzie do szalonego starcia pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim (16-7), a Michałem Materlą (31-8). Były mistrz wagi średniej pytany o takie starcie – zawsze podkreślał, że jest otwarty i gotowy.

Szpilka

45-latek w poprzednim roku stoczył trzy pojedynki. Choć we wrześniu była też szansa na starcie poza organizacją KSW. Wojownik z Białej Rawskiej mógł w boksie zmierzyć się z ogromnym Hafþórem Júlíusem Björnssonem. Ostatecznie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Ostatni pojedynek Mariusz Pudzianowski odnotował na KSW 64. Było to wyczekiwane starcie z Serigne Ousmane Dią. Podopieczny Arbi Shamaeva potrzebował 18-sekund, aby znokautować senegalskiego mistrza zapasów.

Sami zobaczcie:

Szpilka: Michał się ze mną bawił i to odczuwałem!

Artur Szpilka w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim wytypował zbliżającą się walkę wieczoru KSW 70. Doświadczony pięściarz nie ma wątpliwości, że to Michał Materla (31-8) będzie zwycięzcą. Wojownik pochodzący z Wieliczki miał szansę potrenować z Materlą i Pudzianowskim. ”Szpila” zapewnia, że ”Cipao” jest zdecydowanie silniejszy.

Mariusz Pudzianowski jest 13 lat w federacji KSW, ćwiczy to, robi kawał roboty. Trzeba mu oddać, jak to zawsze mówię, trzeba oddać pokłony za to, jak ciężko zapiernicza, jak trenuje, cokolwiek robi. Wychodzi do zawodnika takiego samego, który jest w każdej płaszczyźnie lepszy od niego, silniejszy od niego uważam. Jest silniejszy od Pudziana. Robiłem i z Mariuszem i z Michałem i wiem. Nie gadamy o żelastwie, ale gadamy o ściśnięciu, o parterze. Michał się ze mną bawił i to odczuwałem. Z Mariuszem robiłem kilka razy, oczywiście jest bardzo silny, ma wagę, masę, ale umiejętności podejrzewam, nie ma 1/3.

Popularny ”Szpila” szykuje się do debiutu w mieszanych sztukach walki. Wszystko na to wskazuje, że Artur zadebiutuje w KSW na gali w Toruniu, a przeciwnikiem jego będzie Sergiei Radczenko.

Walka wieczoru | Main event

120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski #2 (16-7 1NC, 11 KO) vs Michał Materla #3 (31-8, 11 KO, 13 Sub)

Karta główna | Main card

120,2 kg/265 lb: Ricardo Prasel #3 (12-3, 4 KO, 8 Sub) vs Daniel Omielańczuk (25-12-1 1NC, 6 KO, 10 Sub)

93 kg/205 lb: Ivan Erslan #2 (11-1 1NC, 7 KO, 1 Sub) vs Rafał Kijańczuk #5 (11-4, 10 KO)

120,2 kg/265 lb: Marek Samociuk (3-2, 1 KO) vs Izu Ugonoh (1-1, 1 KO)

83,9 kg/185 lb: Radosław Paczuski (3-0, 2 KO) vs Jason Wilnis (2-0, 1 KO)

52,2 kg/115 lb: Anita Bekus #1 (5-2, 2 KO) vs Sofiia Bagishvili (5-1, 3 Sub)

83,9 kg/185 lb: Albert Odzimkowski (11-6 1NC, 3 KO, 7 Sub) vs Tommy Quinn (8-5 1NC, 3 KO, 1 Sub)

Zobacz także:

Don Kasjo jakiego nie znamy: Każdy z nas chciał dostać się do Alcatraz! Trzy razy w młodości dostałem cegłówką! Widzieliście?

Kasjusz “Don Kasjo” Życiński udzielił Michałowi Cichemu szczerego wywiadu, w którym między innymi opowiada o czasach młodości. Można usłyszeć wiele nieznanych dotąd historii.

Były zawodnik MMA podejrzany o zabójstwa cywilów na Ukrainie!

To jest straszne… Siergiej Kolotsei były zawodnik MMA, a teraz dowódca rosyjskiej Gwardii Narodowej jest podejrzany o zabójstwa cywilów na Ukrainie. Kolotsei miał dokonywać egzekucji w Buczy – co potwierdzili świadkowie. 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis