MMA PLArtur SzpilkaJan Błachowicz sparował z Arturem Szpilką. Po dwóch tygodniach bokser został zwolniony

Jan Błachowicz sparował z Arturem Szpilką. Po dwóch tygodniach bokser został zwolniony

Już 27 września odbędzie się gala UFC 253. W co-main evencie Jan Błachowicz zmierzy się z Dominickiem Reyesem. Stawką pojedynku będzie pas wagi półciężkiej UFC. W wywiadzie dla Fightsport.pl, Artur Szpilka opowiedział o przygotowaniach Błachowicza do walki i mocnych stronach przeciwnika Polaka.

Artur Szpilka trenuje od pewnego czasu w Warszawskim Centrum Atletyki. Bokser miał więc okazję osobiście pomóc Janowi Błachowiczowi w przygotowaniach do najważniejszej walki w karierze.

Szpila o pomocy w przygotowaniach: “Zwolnili mnie po tygodniu”

Pięściarz opowiedział o treningach Błachowicza. Wspomniał o swojej roli w przygotowaniach Cieszyńskiego Księcia. Jak sam przyznał został dosyć szybko zwolniony z pomocy.

Ja głównie wchodziłem go podmęczyć. Cały czas blisko. Nie biłem jakiś mocnych ciosów. No zwolnili mnie po tygodniu, czy po dwóch. Tak na prawdę nie było w tym sensu. On już później nie miał siły z innymi trenować, a ja przy tym się bawiłem.(…) Ja miałem zaskakiwać ciosami, ale to była tylko stójka. Wiadomo, to jest mój basen. Jakbym poszedł do jego basenu, to tak samo po chwili nie miałbym siły. To jest normalne.

View this post on Instagram

There is a work to do 💪 #good #sparing #session

A post shared by Jan Blachowicz (@janblachowicz) on

Zdaniem Artura Szpilki, Błachowicz jest świetnie przygotowany po względem mentalnym. Pięściarz twierdzi, że ta pewność siebie wynika z trzech ostatnich zwycięstw Cieszyńskiego Księcia. Nokauty na Coreyu Andersonie i Luku Rockholdzie oraz wygrana na punkty z Ronaldo Souzą pokazała Błachowiczowi, że jest w stanie zwyciężać z najlepszymi na świecie.

Przede wszystkim jeszcze raz powtarzam, Janek jest mentalnie gotowy na tę walkę. Widać pewność. Cieszę się bo długo na to czekał. Ma już 37 lat, idealny wiek, kto wie czy nie ostatni moment żeby zawalczyć o mistrzostwo. Wykonał kawał świetnej pracy, no i to co najważniejsze. Możemy tutaj trenować, możesz robić najlepsze czasy, najlepsze sparingi, ale jak mentalnie na pewną rzecz nie jesteś gotowy to jest ciężko. U niego widać, że to jest ten moment. (…) On wie po co tam wchodzi także tak jak mówię, zakładamy garnitury i oglądamy.

Artur Szpilka o umiejętnościach bokserskich Reyesa i Błachowicza

Zdaniem Artura Szpilki, Jan Błachowicz posiada najlepsze umiejętności bokserskie spośród zawodników MMA trenujących w WCA.

Janek dobrze boksuje. Przede wszystkim ma fajny lewy prosty, bije prawy. Nie boi się wejść, bije trzema ciosami. Ma nawet ciężką rękę, także robi to dobrze. Sparowałem z większością chłopaków w WCA i Janek boks czuje chyba najlepiej.

Co sądzi Szpilka o umiejętnościach bokserskich Reyesa ?

Wiem, że jest niewygodny. Boks ma bardzo obszerny, niewygodny, zaskakuje ciosami. Z tej strony będzie Jankowi ciężko. On nie jest taki jak normalny przeciwnik. Jest taki nietuzinkowy w swoim boksie

Zobacz także:

UFC Wróci do Polski! Jak myślicie kiedy?

Dana White nie może doczekać się jak odwiedzi nasz kraj. Tak to już pewne UFC wróci do Polski

Efektowna zapowiedź FEN 30! Oto najlepsze akcje w historii organizacji 

W sieci pojawiła się bardzo efektowna zapowiedź nadchodzącej gali FEN 30. W materiale zaprezentowanym przez wrocławską organizację można zobaczyć najlepsze akcje w jej historii.