MMA PLArtur SzpilkaArtur Szpilka o swojej przyszłości: Mam przed sobą najważniejszą walkę życia

Artur Szpilka o swojej przyszłości: Mam przed sobą najważniejszą walkę życia

Foto: Facebook/ Artur Szpilka

Jeden z najpopularniejszych pięściarzy w Polsce Artur Szpilka opowiedział o swojej przyszłości. W rozmowie z Arturem Mazurem z portalu sportowefakty.wp.pl, “Szpila” odniósł się do potencjalnej walki w MMA lub na gołe pięści.

Najpierw jednak czeka go “najważniejsza walka życia”, jak nazywa starcie z Łukaszem Różańskim, które w tym tygodniu będzie omawiane pod kątem kontraktu.

Artur Szpilka o swojej przyszłości: Mam przed sobą najważniejszą walkę życia

“Chciałbym jak najszybciej ustalić wszystkie szczegóły. Dla mnie jest to walka z gatunku “być albo nie być”. Chcę mieć odpowiedni czas na przygotowania, żeby zacząć zasuwać na treningach. Całkiem inaczej pracuje się, jeśli wiesz, że na horyzoncie jest potwierdzona walka.” – mówi “Szpila” o nadchodzącej walce z Różańskim.

Czy natomiast zobaczymy Szpilkę w walce na gołe pięści lub w pojedynku na zasadach MMA, o którym już od dawna trąbi środowisko sportów walki?

“Nie chcę się zarzekać, ale na razie to nie wchodzi w grę. Kiedy przestanę poważnie myśleć o boksie, kiedy moja kariera będzie się zbliżać do końca, wtedy mogę stoczyć taki pojedynek za odpowiednie pieniądze. Póki co mam ambicje, żeby coś w tym boksie jeszcze zrobić. Wiem, czym pachną walki na gołe pięści. Dla mnie to się wiąże ze złamaną ręką. Trzy razy straciłem rękę po tego typu bitce. Gdzieś na ulicy uderzyłem kogoś w czoło, i co z tego, że uszkodzenia po drugiej stronie były dużo większe, kiedy ja poważnie rozwaliłem rękę. Kontuzja cały czas się odnawiała. Ręka była operowana trzy razy, a ja i tak czułem skutki tego uderzenia. Ktoś powiedział, że zrośnięta kość jest mocniejsza od normalnej. Ja w to nie wierzę.

Nie chciałbym jeszcze za dużo mówić, z racji tego, że mam przed sobą najważniejszą walkę życia. Po niej będziemy rozmawiać o innych formułach.”

Cała rozmowa Artura Mazura z Arturem Szpilką do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Szef FEN o swojej walce w klatce: “Z nim zawsze i wszędzie wychodzę w ciemno”

Szef organizacji FEN Paweł Jóźwiak opowiedział o swojej potencjalnej walce w klatce. Naczelna twarz organizacji Fight Exclusive Night został pociągnięty za język w mediach społecznościowych, gdzie przedstawił czy jest szansa, by zobaczyć go kiedykolwiek w klatce.

Najman odpowiada Bońkowi i Borkowi: Niech się zajmie obsługą telefonu, by znowu swojego kopyta nie opublikował

Marcin Najman nie pozostał głuchy na obelgi i odpowiada Zbigniewowi Bońkowi i Mateuszowi Borkowi. Obaj skrytykowali “El Tesosterona” za jego “walkę” na minionej gali FAME MMA 8.