MMA PLArtur SzpilkaArtur Szpilka o FAME MMA: Ja nigdy nie powiedziałem, że nie!

Artur Szpilka o FAME MMA: Ja nigdy nie powiedziałem, że nie!

Artur Szpilka powoli wraca do treningów. 32-latek ostatni raz widziany był w ringu w maju na gali KnockOut Promotions 15, kiedy przegrał przez KO z Łukaszem Różańskim. Czy przyszedł czas na „Szpilę” w MMA?

Szpilka

Od ostatniej walki Artura Szpilki minęło nieco ponad 3 miesiące. Były pretendent do tytułu mistrza świata nie będzie jednak dobrze wspominał swojego ostatniego pojedynku o pas organizacji WBC International. „Szpila” przegrał starcie z Łukaszem Różańskim przez KO w 3 rundzie, co było jego piątą zawodową porażką w karierze. Wielu zastanawia się czy to koniec Szpilki w boksie? Może przyszedł już czas na debiut 32-latka w mieszanych sztukach walki?

„Cały czas są jakieś rozmowy”

Artur Szpilka znajduje się aktualnie w Sofii, gdzie jutro stanie w narożniku swojego przyjaciela – Michała Materli. W wywiadzie dla Mateusza Kaniowskiego odpowiedział na pytanie odnośnie jego debiutu w MMA.

Słuchaj, cały czas są jakieś rozmowy. Jest jedna federacja, druga która ze mną rozmawia – na tym się skupiamy. Moja kobieta walczy w MMA, Michaś walczy w MMA, więc – chcąc nie chcąc – muszę się tym troszeczkę interesować.

32-latek zapytany był również o to – czy zawalczyłby we freakowej federacji?

Ja nigdy nie powiedziałem, że nie. Ja powiedziałem, że nigdy z jakimś freakiem. Chciałbym zawalczyć z jakimś bokserem – czemu nie. Bokser z bokserem w MMA. Są konflikty w polskim boksie, które fajnie byłoby zobaczyć – ale w MMA. Jest pare walk, które mogłoby się ludziom spodobać. Na ten moment chcę wrócić, a gdzie i jak to zobaczymy.

Cały materiał znajduje się poniżej:

Zobacz także:

KSW: Arkadiusz Wrzosek chętny na walkę w MMA! Przeciwnikiem byłby Tomasz Sarara!

Arkadiusz Wrzosek nie zamierza się zatrzymywać, a przyśpieszyć! Nasz utalentowany kick-boxer nie wyklucza starcia w mieszanych sztukach walki. Wrzosek wskazał nawet potencjalnego przeciwnika, z którym zagwarantuje prawdziwą stójkową wojnę. Nie udało się doprowadzić do tego starcia w K-1, a może uda się w MMA?

Roberto Soldić ma mocną spinę! Dojdzie do walki?

Zwycięstwo Roberto Soldicia w walce wieczoru KSW 63 odbiło się szerokim echem w Europie. Mistrz organizacji Oktagon MMA – Karlos Vemola zdyskredytował postawę rywala „Robocopa” – Patrika Kincla, który w przeszłości mierzył się z „Terminatorem”. Obrońcą Czecha na słowa Vemoli okazał się.. Soldić.

KSW: Pasha w organizacji? Kawulski zaprasza na kawę!

Jarosław „Pasha” Jarząbkowski w MMA – to temat, który od dłuższego czasu budzi emocje w wielu kibicach, zwłaszcza Freak-Fightów. Czy jednak legenda e-sportu miałaby zadebiutować w mieszanych sztukach walki jako sportowiec aniżeli freak, a zamiast FAME miałoby to miejsce na gali KSW?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis