MMA PLBoksArtur Szpilka nie chce wygranej z Sergiejem Radczenko! Jest deklaracja Polaka po gali w Łomży!

Artur Szpilka nie chce wygranej z Sergiejem Radczenko! Jest deklaracja Polaka po gali w Łomży!

Artur Szpilka zabrał głos w sprawie skandalicznego werdyktu sędziów podczas gali KnockOut Boxing Night X w Łomży, gdzie wypunktował decyzją sędziów Sergieja Radczenkę. Polak nie chce mieć tej wygranej w rekordzie i ma propozycję dla Ukraińca!

O wyniku walki Szpilka vs. Radczenko musieli zdecydować sędziowie punktowi, którzy punktowali 95-93 dla Szpilki, 94-94, 95-92 dla Szpilki. Większościową, lecz kontrowersyjną decyzją wygrywał więc “Szpila”.

Teraz w rozmowie z Przeglądem Sportowym, Szpilka potwierdził, że nie chce mieć wygranej z Radczenko w rekordzie i chce natychmiastowego rewanżu z Ukraińcem:

“Chciałbym, żeby doszło do natychmiastowego rewanżu oraz unieważnienia werdyktu starcia z Łomży. Wiem, ile jest dyskusji i choć sam nie jestem niczemu winny, to myślę, że naprawdę najlepiej byłoby się spotkać drugi raz. Mnie zwycięstwo w takich okolicznościach, jak w Łomży, nie jest potrzebne.”

Szpilka powrócił do ringu po kilku miesiącach. Poprzednią walkę stoczył bowiem w październiku ubiegłego roku, kiedy to na gali w Sosnowcu już w pierwszej rundzie znokautował Fabio Tuiacha. Wcześniej jednak polski pięściarz został ciężko znokautowany przez Dericka Chisorę.