MMA PLBez kategoriiArtur Mulinow dla Perfekt-TV / MMAblog!

Artur Mulinow dla Perfekt-TV / MMAblog!

artur

Przedstawiamy świeżutki wywiad z Arturem Mulinowem, który już 26 września stoczy pojedynek bokserski na szczecińskiej gali IRON FIST.

KM:Cześć Artur ! Dzięki, że zgodziłeś się uczestniczyć w wywiadzie dla MMABLOG.PL Na wstępie chciałbym, abyś powiedział jak zaczęła się Twoja przygoda z boksem?

Artur Mulinow:  Cześć. Jako 13-latek zapisałem się z kolegami na boks do szczecińskiego Sztormu, ale po paru miesiącach z naszej grupki zostałem już tylko ja- pamiętam bo początki miałem ciężkie.

KM: Czy możesz wymienić swoje największe osiągnięcia?

Artur Mulinow: Jako amator wygrałem wiele turniejów, ale do największych osiągnięć mogę zaliczyć medale z Mistrzostw i Pucharów Polski zdobywane w różnych kategoriach wiekowych i wagowych w latach 1996-2000. Jako zawodowiec zdobyłem mistrzostwo świata federacji WAA w 2005 roku.

KM:Co spowodowało tak długą przerwę w Twojej karierze zawodowej i co skłoniło Cię do powrotu?

Artur Mulinow: W 2006 roku doznałem kontuzji, która uniemożliwiła mi walczyć. Teraz jest już dobrze, dlatego wracam na ring !

KM:Od kilku lat jesteś trenerem boksu w Berserker’s Team Szczecin, pomagasz zawodnikom mma w przygotowaniach bokserskich. Powiedz,  jakie jest Twoje zdanie na temat tego sportu i czy kiedyś zobaczymy Artura Mulinowa walczącego w formule mma ?

Artur Mulinow: Lubię oglądać walki mma, ale bardziej preferuję te toczone w ringu. Jest duże zainteresowanie tym sportem, dlatego poziom walk cały czas rośnie.                                            Mulinow w mma -nie sądzę : )

KM: 26 września w Szczecinie na hali SDS odbędzie się gala  IRON FIST, w której weźmiesz udział. W jakim limicie odbędzie się ta walka i kto może być Twoim potencjalnym przeciwnikiem?

Artur Mulinow: Prawdopodobnie w wadze średniej tj. 72,5 kg, przeciwnikiem będzie raczej obcokrajowiec.

KM: Czy będzie to walka o tytuł zawodowego Mistrza Polski ?

Artur Mulinow: Czy będzie to walka o tytuł, z kim i w jakiej wadze- to się okaże. Trwają rozmowy, jest jeszcze trochę czasu.

KM: Jak idą przygotowania do walki, kto jest Twoim trenerem, ile razy dziennie trenujesz, czy będziesz musiał zbijać wagę ?

Artur Mulinow : Przygotowania do walki rozpocznę od 1 sierpnia, trenując 2 razy dziennie. W specjalistycznym treningu pomoże mi któryś ze szczecińskich szkoleniowców, ale większość treningów zrobię sam. Co do wagi, będę musiał zbić tylko 2-3 kg.

KM: Kto jest Twoim bokserskim wzorcem, od kogo czerpiesz inspirację ?

Artur Mulinow: Tak naprawdę to jest ich wielu. Z Polaków to Tomasz Adamek i Dariusz Michalczewski.

KM: Jak wyglądają twoje sportowe plany na przyszłość?

Artur Mulinow: Na to pytanie odpowiem Ci po walce.

KM: Ostatnie pytanie: Jakie jest największe sportowe marzenie Artura Mulinowa?

Artur Mulinow: Wielka wygrana, na wielkiej gali za wielkie pieniądze (śmiech)

KM: Na koniec miejsce na podziękowania i pozdrowienia.

Artur Mulinow : Dziękuję wszystkim, którzy będą mnie wspierać podczas przygotowań. Pozdrawiam czytających i zapraszam na walkę.

KM: Dziękuję za rozmowę i powodzenia !

Artur Mulinow: Dziękuję

rozmawiał Kamil Maślij