MMA PLBareknuckle Fighting ChampionshipArtem Lobov chce walki z kolegą Khabiba: Wezmę to nawet i za darmo

Artem Lobov chce walki z kolegą Khabiba: Wezmę to nawet i za darmo

Były zawodnik UFC i przez wielu prześmiewczo nazywany GOAT-em – Artem Lobov (13-15-1, 1 N/C) ponownie zyskuje rozgłos. Bliski przyjaciel Conora McGregora wyraził zainteresowanie walką z kolegą klubowym Khabiba Nurmagomedovowa, z którym gotów jest rywalizować nawet i za darmo.

Chodzi o postać Zubairy Tukhogova (18-4-1), który na ostatniej gali UFC 242 w Abu Dhabi zremisował większościowo z Leronem Murphym. Jest to kolega klubowy Khabiba Nurmagomedovowa, który uczestniczył w słynnej już zadymie w oktagonie po walce Rosjanina z Conorem McGregorem.

Oto, co na temat potencjalnej walki z Rosjaninem powiedział Lobov:

“To walka, której bardzo bym chciał. Oczywiście wiem, że on teraz jest w UFC, a ja jestem poza, więc nasze ścieżki nie mają prawa się skrzyżować, ale zdecydowanie wziąłbym tę walkę. Po jego ostatniej walce napisałem do Seana Shelby wiadomość, że jeśli daliby mi kontrakt na jedną walkę, to mogę ją stoczyć z Tukhogovem nawet i za darmo.

Powiedział, że to rozważy, a ja naprawdę jestem gotów nie brać pieniędzy za to starcie.”

Aktualnie Lobov jest zawodnikiem organizacji BKFC, która produkuje walki na gołe pięści i – jak sam zaznacza – nie ma prawa narzekać na wynagrodzenie:

“Mam naprawdę wiele możliwości teraz. Właśnie zarobiłem prawie pół miliona dolarów za walkę na gołe pięści, a jest jeszcze boks, gdzie są siedmiocyfrowe wypłaty, do tego dochodzi też zainteresowanie organizacji MMA. Mam co robić, mam w czym wybierać. Naprawdę.”