Armia Fight Night 4: Tomasz Jakubiec wygrywa na punkty z Ioannisem Palaiologosem

Foto: AFN
Foto: AFN

Dziś w Siedlcach odbywa się gala Armia Fight Night 4. W walce wieczoru Patryk Surdyn zmierzy się z Yuriim Bosyim, a stawką będzie pas wagi koguciej tejże organizacji.

Z kolei w drugiej walce wieczoru wystąpił Tomasz Jakubiec, który również walczył z zagranicznym rywalem, Ioanisem Palaiologosem. Po trzech zaciętych rundach sędziowie byli jednogłośni i przyznali zwycięstwo Polakowi.

Polak od razu mocno ruszył do ataku próbując narzucić swoje tempo. Grek nie pozostawał dłużny i także odpowiadał silnymi ciosami. Po minucie lekkiego chaosu Polak obalił rywala i dominował z góry. Panowie pokulali się do końca rundy, w pewnym momencie Grek był nawet blisko wyciągnięcia balachy, ale Jakubiec skutecznie się bronił.

Druga runda również rozpoczęła się od szybkiej wymiany ciosów. Polak chwilę później ponownie obalił Palaiologosa. Skutecznie słuchał narożnika, który kazał mu przenieść walkę pod siatkę. Jako, że panowie byli mało aktywni, sędzia Piotr Michalak podniósł starcie do stójki. Grek momentalnie wyprowadził kolano, które mogło zagrozić Jakubcowi. Ten jednak zachował trzeźwość umysłu, zawodnicy przeszli do parteru, Jakubiec przejął pozycję z góry, ale sędzia ponownie podniósł pojedynek z powodu braku większej aktywności.

Trzecia runda wyglądała podobnie, Polak dominował w parterze. Sędziowie ostatecznie byli jednogłośni, przyznali zwycięstwo Jakubcowi – 30-27, 30-27, 30-27.

Walka na Armia Fight Night 4 była pierwszą w tym roku stoczoną przez Jakubca. Ostatnią stoczył w kwietniu zeszłego roku, wówczas na Spartan Fight 7 pokonał Marcina Mazurka. Aktualnie Tomasz Jakubiec ma cztery wygrane z rzędu.

Palaiologos notuje zatem pierwszą porażkę w tym roku. Jego bilans z sześciu ostatnich walk wynosi zatem 2-4.

WYNIKI GALI ARMIA FIGHT NIGHT 4 W SIEDLCACH