MMA PLKSWArmen Stepanyan o sparingu z Parnasse: Nie spałem po nim dwa dni [WIDEO]

Armen Stepanyan o sparingu z Parnasse: Nie spałem po nim dwa dni [WIDEO]

Już w sobotę odbędzie się KSW 54, które gwarantuje fajerwerki. Swoją szansę dostanie Armen Stepanyan (6-3). 24-latek w kategorii lekkiej zmierzy się z Sebastianem Rajewskim (8-5).

Armen Stepanyan jest zawodnikiem wywodzącym się z brazylijskiego jiu-jitsu. Zanim mieszkający w Dusseldorfie fighter zdecydował się na wejście do świata MMA, wywalczył szereg medali najważniejszych zawodów grapplingowych nad Wisłą. Szykując się natomiast do debiutu w zawodowych bojach starał się udoskonalać swoje umiejętności stójkowe i regularnie walczył amatorsko, gdzie sięgnął między innymi po tytuł mistrza Polski.

Armen Stepanyan o Parnassie: To jest taki AK-47!

Armena Stepanyan (6-3) do swojego debiutu w organizacji KSW przygotowuje się w uznanym UFD Gym. 24-latek ma za sobą sparing z mistrzem Salahdine Parnasse (14-0-1). Armen jest pod wrażeniem talentu Francuza!

Pozytywny chłopak, dobra stójka, świetny boks i kondycja. Mamy taką historię sparingu, dwa razy go robiliśmy, ale teraz nie będę o tym opowiadał. Może kiedyś. O ile po pierwszym sparingu nie spałem jedną, drugą noc to po drugim wszystko wróciło do normy. Nie będę podawał nazwisk, ale przebijał takich zawodników, którzy myślałem, że są od niego lepsi. On ma taką niewygodną stójkę, że na przykład ktoś  jedną bije, on odchodzi i wraca z czterema innymi uderzeniami. To jest taki AK-47.    

Cała rozmowa poniżej:

W roku 2014 Armen wszedł do zawodowego świata MMA. Niestety w debiutanckim starciu musiał uznać wyższość swojego rywala. Szybko jednak pokazał na co go stać i wygrał kolejne cztery boje w klatkach. Wszystkie zakończył już w pierwszej rundzie. Dwa razy poddał swoich rywali, a dwa razy znokautował, pokazując tym samym, że potrafi wygrywać nie tylko w parterze.

Dwie kolejnej walki Armena zakończyły się na kartach sędziowskich i nie poszły po myśli Armena. Następne dwa starcia zakończyły się już jednak na jego korzyść. Stepanyan najpierw na gali w Niemczech wypunktował Vugara Bakhshieva, a następnie w Gruzji posłał na deski w trzeciej rundzie Aleksandora Mitidzego.

Armen na co dzień trenuje w uznanym klubie UFD Gym razem z mistrzami KSW w wadze półśredniej i koguciej, Roberto Soldiciem oraz Antunem Raciciem i wchodząc do polskiej organizacji chce zapewne pokazać jak bardzo taka współpraca przekłada się na jego umiejętności.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [28-30.08.2020]

Przed nami kolejny niezwykle interesujący weekend z MMA. Zwłaszcza jeśli chodzi o polskich fanów.

Jan Błachowicz o Paulo Coście: Zastanawiam się jak to jest, że USADA go jeszcze nie złapała!

Jan Błachowicz (26-8) swój najbliższy pojedynek stoczy dwudziestego szóstego września. Podczas UFC 253 dojdzie do historycznej chwili. Polak stanie przed szansą zdobycia prawowitego pasa w kategorii półciężkiej. Zapytaliśmy Błachowicza o jego typ na walkę wieczoru zbliżającej się gali.