MMA PLKSWAriel Helwani jest przekonany: KSW ma potencjał, aby zatrudnić Romero!

Ariel Helwani jest przekonany: KSW ma potencjał, aby zatrudnić Romero!

Foto: UFC 248 Countdown

Ariel Helwani uznany dziennikarz jest przekonany, że największa organizacja w naszym kraju ma potencjał, aby zatrudnić Yoela Romero (13-5). Przypomnijmy, że UFC niespodziewanie postanowiło zwolnić Kubańczyka. To nie koniec, bo Dana White prezydent amerykańskiego giganta zapowiada masowe zwolnienia, więc tych zaskoczeń może niedługo być więcej.

43-latek z ostatnich pięciu walk wygrał tylko jedną z Luke Rockholdem. Warto jednak dodać, że w ostatnim starciu Romero walczył o pełnoprawny pas kategorii średniej. Wielu krytykowało to zestawienie.

Zdecydowana część była jednak przekonana, że fajerwerki w tym starcu są  nieuniknione. Zakończyło się na 5-rundach, których fani największej organizacji na świecie nie będą długo wspominać. Israel Adesanya (20-0) choćby swoimi niskimi kopnięciami zapewnił sobie pewną wygraną przez jednogłośną decyzję sędziów. 

Yoel Romero w KSW?

Ariel Helwani uznany dziennikarz na świecie w podcaście DC & Helwani wymienił trzy organizacje, które mają duży potencjał, aby zakontraktować Yoela Romero (13-5). Dziennikarz ESPN wymienił organizacje KSW, Rizin FF oraz One Championship.

Co ciekawe szansa dla wspomnianych organizacji jest coraz większa! Dlaczego? Bellator oraz Professional League Fighters nie są zainteresowane usługami ”Żołnierza Boga”.

Powrót do przeszłości! Mało kto pamięta, że 43-latek swoją drugą zawodową walkę stoczył w Polsce. Miało to miejsce w październiku 2010 roku w Dąbrowie Górniczej. Romero podczas gali IFF w trzeciej odsłonie zastopował Michała ”Sztangę” Fijałkę. Do dziś wielu wspomina obalenie w wykonaniu Yoela, który zrobił to w fenomenalny sposób.

Poniżej cała walka:

Zobacz także:

Zjawiskowa Ostovich zwolniona z UFC! Kto nowym pracodawcą?

Rachael Ostovich liczyła na inny rezultat w ostatniej walce. Kolejna przegrana musiała spowodować zwolnienie z UFC. Zapewne już niebawem poznamy jej nowego pracodawcę

Mistrz Świata ciężko znokautowany na sparingu! Widzieliście?

To nie powinno mieć miejsca. Sparing z dużo cięższym rywalem. Skutki/rezultat? Sami zobaczcie, to był tragiczny finał