Ariane Lipski vs. Veronica Macedo na UFC w Sao Paulo

Foto: MMAFighting
Foto: MMAFighting

Na przyszłotygodniowej gali UFC on ESPN+ 22 w Sao Paulo dojdzie do pojedynku zawodniczek z Ameryki Południowej… z mocnymi polski akcentami. 16 listopada zmierzą się bowiem ze sobą Ariane Lipski (11-5) i Veronica Macedo (6-3-1).

Informację na tema zestawienia podał portal MMA Fighting.

Pierwotnie Lipski miała walczyć ze swoją rodaczką Priscilą Cachoeirą (8-3). Ta musiała jednak wycofać się z pojedynku po tym jak zaliczyła pozytywny wynik kontroli antydopingowej.

Przodkowie “Królowej Przemocy” pochodzą z Polski. W jej domu rodzinnym mówi się w języku polskim i kultywuje polskie tradycje. W latach 2015-2018 Lipski walczyła dla Federacji KSW, gdzie wygrała 5 walk i była posiadaczką mistrzowskiego pasa. Później postanowiła jednak sprawdzić się w UFC i jej początki nie należą do najlepszych. Dwukrotnie po decyzjach sędziowskich musiała uznać wyższość rywalek. Najpierw pokonała ją Joanne Calderwood (14-4), a następnie Molly McCann (10-2).

Macedo w przeszłości z kolei trenowała w poznańskim Ankosie. Wystąpiła też choćby na gali Ladies Fight Night 2 w Łodzi. Przygodę z UFC zaczęła od trzech porażek. Ostatnio jednak się przełamała i pokonała Polyanę Vianę (10-4) przez poddanie balachą na gali w Montevideo. Za ten występ została nagrodzona bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów. Macedo miała walczyć z Amandą Lemos (6-1-1) na grudniowej gali w koreańskim Busan. Teraz organizacja UFC znajdzie zapewne inną rywalkę dla tej zawodniczki.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 22 Jan Błachowicz (24-8) zmierzy się z Ronaldo “Jacare” Souzą (26-7, 1 N/C).