MMA PLArek TańculaArek Tańcula o sparingu Don Kasjo-Tyburski: Inaczej sobie to wyobrażałem! [WIDEO]

Arek Tańcula o sparingu Don Kasjo-Tyburski: Inaczej sobie to wyobrażałem! [WIDEO]

Arek Tańcula już piątego września stoczy swój trzeci zawodowy pojedynek. Podczas FAME MMA 7 zmierzy się z Pawłem Tyburskim. Udało nam się porozmawiać z ”Aroyem”, który skomentował ostatnio głośny sparing pomiędzy Kasjuszem Życińskim, a jego najbliższym rywalem!

W walce wieczoru głównym bohaterem będzie powracający Popek Monster (3-4), który zmierzy się z debiutującym Damianem ”Stiflerem” Zduńczykiem. Zobaczymy również wyczekiwany rewanż pomiędzy Adrianem Polańskim, a Amadeuszem Roślikiem. Po porażkach będzie chciał odbudować się Krystian Wilczak oraz Maciej Szewczyk. Szansę zrewanżowania się dostanie również Kamil Hassan, który ponownie zmierzy się z Maksymilianem Wiewiórką.

Arek Tańcula o walce z Tyburskim: Wcześniej nie miałem żadnego materiału!

Arek Tańcula (2-0) po ostatnim sparingu ma już jakiś materiał do analizy. Przypomnijmy, że Paweł Tyburski walczył już w FAME MMA, ale w starciu 2 vs 2. Te starcie długo nie potrwało, bo szybko i sprawnie zdemolowali bliźniaków Kluk. 

Powiem szczerze tak ja wcześniej nie miałem żadnego materiału. Teraz jakikolwiek jest. Przed walką z Alanem Kwiecińskim z trenerem mieliśmy dużo materiału, tu nie było żadnego! Bo ta walka nic nam nie dała, tam był taki chaos, że nic się nie dało z niej wywnioskować. Teraz coś tam jest, trener mój oglądał, więcej się nie wypowiadam.

Zapytaliśmy również ”Aroya” o jego zdanie na temat sparingu, do którego doszło w Nastula Club. Co ciekawe Tańcula nie był zaskoczony całym zamieszaniem.

Zaskoczony nie byłem, że do tego doszło, bo byłoby słabe gdyby do tego nie doszło. Skoro wiesz jakie słowa były rzucone na konferencji, wszyscy to widzieli. Wiedziałem, że ten sparing musi się odbyć. Tylko myślałem, że nikt tego nie nagra i wrzuci. Inaczej sobie to wyobrażałem. Zrobili jak zrobili.

Cała rozmowa poniżej:

Arek kojarzony jest głównie ze swojej roli z popularnego serialu telewizyjnego ”Lombard. Życie pod zastaw”. Swój zawodowy debiut odnotował we wrześniu poprzedniego roku. Starcie z Dariuszem Sierhejem podczas Silesian MMA Challenge okazało się ciężkim wyzwaniem. Tańcula w tym pojedynku zmagał się z poważną kontuzją, ale mimo wszystko wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Trzeba jednak dodać, że parokrotnie był bliski zakończenia walki przed czasem, ale ”Hejter Akopa Szostaka” okazał się twardy.

Ostatnia walka Arkadiusza Tańculi odbyła się na FAME MMA 6, gdy był zdecydowanym underdogiem. ”Aroy” zaskoczył wielu i na pewno wiele kuponów można było wyrzucić do śmietnika. Tańcula ponownie na punkty pokonał bardziej doświadczonego i faworyzowanego Alana Kwiecińskiego. Tańcula pokazał charakter i wychodził parokrotnie w parterze z trudnych sytuacji.

ROZPISKA FAME MMA 7:

Paweł „Popek Monster” Mikołajuw vs Damian „Stifler” Zduńczyk
Adrian „Polak” Polański vs Amadeusz „Ferrari” Roślik
Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Łukasz Lupa
Marta “Linkimaster” Linkiewicz vs. Marta “Martirenti” Rentel
Tomasz Olejnik vs. Mariusz Słoński
Arkadiusz „Aroy” Tańcula vs Paweł „Tybori” Tyburski
Marcin „El Testosteron” Najman vs Dariusz „Lew” Kazimierczuk
Kamil „Hassi” Hassan vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
Krystian „Krycha” Wilczak vs Maciej „Szewcu” Szewczyk   

Zobacz także:

Zobacz reakcje czołowych bokserów na zwycięstwo Powietkina! Byliście zaskoczeni?

Artur Szpilka wygrywa zakład. ”Szpila” dopiął swego, bo nie zawsze było tak kolorowo jeśli chodzi o typowanie

To będzie duża walka w kategorii półśredniej! Jak typujecie?

Colby Covington wraca do klatki. Ważna walka odbędzie się już we wrześniu