MMA PLBoksAntonio Tarver wypada z walki bokserskiej z Frankiem Mirem! Nowy przeciwnik to… były rywal Tomasza Adamka!

Antonio Tarver wypada z walki bokserskiej z Frankiem Mirem! Nowy przeciwnik to… były rywal Tomasza Adamka!

Foto: Facebook/ Frank Mir

Niestety, jedna z legend światowego boksu Antonio Tarver wypada z walki bokserskiej z Frankiem Mirem. 52-latka nie zobaczymy w starciu z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, ale ten ma już nowego przeciwnika.

Tarver to były mistrz wagi półciężkiej i cruiser, który nie walczył od 2015 roku. 52-latek niestety nie spełnia wymagań komisji sportowej stanu Georgia i nie otrzymał licencji na swój występ.

Według przepisów stanowych, każdy zawodnik po przekroczeniu 50 roku życia, żeby uzyskać licencję zawodniczą musi wykazać stoczenie 10 zawodowych walk w minionych 10 latach. Tarver tych warunków nie spełnia.

Antonio Tarver wypada z walki bokserskiej z Frankiem Mirem! Nowy przeciwnik to… były rywal Tomasza Adamka!

Dlatego właśnie organizatorzy szybko poszukali nowego przeciwnika dla Mira. Były zawodnik UFC ma skrzyżować rękawice w ringu bokserskim z… byłym rywalem Tomasza Adamka!

Nowym przeciwnikiem Amerykanina ma być bowiem Steve Cunningham. Pięściarz walczył ostatni raz w 2017 roku, kiedy to przegrał z Andre Taibim. W przeszłości dwukrotnie walczył z Tomaszem Adamkiem. Było to w 2008 i 2012 roku. Obie walki Cunningham przegrał.

Frank Mir natomiast zadebiutuje w walce bokserskiej. Amerykanin to były mistrz wagi ciężkiej UFC, którzy przygotowywał się do walki na gołe pięści, która jednak przesuwa się w czasie. Teraz zobaczymy jego umiejętności w walce bokserskiej.

Walka Mir vs Cunningham odbędzie się 17 kwietnia na gali bokserskiej, którą promuje starcie Jake Paul vs Ben Askren.

Zobacz także:

FEN 33 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższą sobotę odbędzie się gala FEN 33. Tym razem zrezygnowano z systemu PPV i galę zobaczymy w telewizji (jak również w Internecie).

UFC 260: Miocic vs. Ngannou 2 z udziałem Michała Oleksiejczuka – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna numerowana gala UFC. W rozpisce znalazła się walka mistrzowska. Wystąpi też polski zawodnik.

Czekając na FEN 33: tak nokautuje bohater walki wieczoru [+ZAPOWIEDŹ GALI]

Czekając na nadchodzącą wielkimi krokami galę FEN 33 zapraszamy do obejrzenia akcji, która charakteryzuje bohatera walki wieczoru imprezy – Kacpra Formelę. Organizacja Fight Exclusive Night zaprezentowała także oficjalną zapowiedź gali.