MMA PLUFCAntonio Rogeiro Noguiera przed walką z Shogunem: To będzie moje ostatnie starcie w karierze

Antonio Rogeiro Noguiera przed walką z Shogunem: To będzie moje ostatnie starcie w karierze

43 lata na karku, kilka poważnych kontuzji, status żywej legendy – Antonio Rogeiuro Nogueira (23-9) ponownie wejdzie do oktagonu UFC, gdzie w maju skrzyżuje rękawice z Mauricio Shogunem Ruą (26-11-1). Będzie to ich trzecia walka.

Starcie Rua vs. Nogueira 3 będzie jedną z najważniejszych walk gali UFC 250, która 9 maja odbędzie się w Sao Paulo a dla “Małego Noga” najprawdopodobniej będzie ostatnią walką w karierze:

“Ta walka prawdopodobnie będzie ostatnią w mojej karierze, to będzie moja pożegnalna walka. Możliwość rewanżu z Shogunem to dla mnie wielkie wyzwanie i zarazem motywacja. Dziękuję Shogun za umożliwienie mi tego. Jestem pewien, że znowu damy dobrą walkę!”

Antonio Rogeiro Nogueira przegrał dwie walki z Shogunem Ruą. Pierwszą w legendarnej organizacji PRIDE, a drugą w 2015 roku na UFC 190. Mimo dwóch przegranych, “Mały Nog” przekonał prezesa UFC Danę White’a do zakontraktowania jeszcze jednej rywalizacji z Ruą:

“Szukałem walki, która miałaby dla mnie sens. Ta walka z Shogunem zatem ma wiele sensu. Naszą rywalizację zaczęliśmy w 2015 roku i byłą to jedna z najbardziej pamiętnych walk w historii PRIDE. Ta walka z 2005 roku była bardzo bliska. Wg mnie miałem nad nim przewagę, ale zwycięstwo przyznano jemu.

W 2015 roku jestem pewien, że wygrałem dwie pierwsze rundy, a on wygrał trzecią. Wtedy sędziowie też dali jemu wygraną. Długo kwestionowałem tą decyzję sędziów, a Dana obiecał mi jeszcze jeden rewanż. Pięć lat później ponownie się z nim zmierzę i dla mnie ta walka ma wielki sens.”

Jak zakończy się wg Was trzecia rywalizacja Shoguna Ruy z Rogeiro Nogueirą?