MMA PLCiekawostkiAntonio “Bigfoot” Silva wraca do MMA: To będzie Pezao sprzed dziesięciu lat

Antonio “Bigfoot” Silva wraca do MMA: To będzie Pezao sprzed dziesięciu lat

Foto: UFC.com

Były pretendent do tytułu mistrza wagi ciężkiej UFC Antonio “Bigfoot” Silva wraca do MMA! Zapowiada, że będzie tym samym zawodnikiem, którym był dziesięć lat temu.

“Bigfoot” nie walczył w MMA od czerwca 2017 roku, kiedy to przegrał przez nokaut z Vitalym Minakovem na gali w Rosji. Po tamtej porażce walczył jeszcze na galach Glory Kickboxing i Bare Knuckle Fighting Championship, gdzie przegrywał z Rico Verhoevenem i Gabrielem Gonzagą.

Teraz, już 13 czerwca powróci do walki na zasadach MMA. Będzie to pierwszy taki pojedynek od czterech lat.

Antonio “Bigfoot” Silva wraca do MMA: To będzie Pezao sprzed dziesięciu lat

Bigfoot zmierzy się z niedoszłym rywalem Pudziana na KSW i zawodnikiem, którego znokautował Izu Ugonoh – Quentinem Domingosem. Do ich walki dojdzie na gali Megdan Fighting 9 w Serbii.

W rozmowie z AG Fight, Bigfoot przekonuje, że w klatce wreszcie zobaczymy jego starą wersję:

“Jestem zmotywowany i szczęśliwy, że 13 czerwca będę mógł walczyć z facetem, który ma sześć walk na koncie i jest bardzo silny. MMA to moja wielka miłość. W między czasie miałem inne propozycje, ale o powrocie do MMA myślałem już jakiś czas. Swoją pierwszą walkę w tej formule stoczyłem w 2004 roku, a teraz jestem w 300% skupiony na powrocie.

Wcześniejsze moje problemy polegały na tych w głowie. Od 2014 roku moje życie zaczęło się pogarszać. I to nie tylko w kwestii zawodowej, ale także osobistej. To było jak kula śnieżna. Teraz dokonałem dużej zmiany. Teraz powróci ten sam Pezao sprzed dziesięciu lat. Musiałem kilka razy upaść, żeby dostrzec gdzie popełniłem błąd. Upadanie jest ważne.”

Zobacz także:

Marcin Naruszczka znokautował byłego zawodnika UFC. Zawalczy o pas z legendą czeskiego MMA!

Marcin Naruszczka odniósł cenne zwycięstwo na gali Okatgon 24 pokonując przed czasem Erica Spicely’ego, Polak zawalczy o pas wagi średniej z Karlosem Vemolą.

Isamu odchodzi z FAME MMA! Jest otwarty na walki m.in. dla FEN, ale wskazał warunki! Kto złoży propozycje?

Jedna z gwiazd największej na świecie organizacji freak fightowej – Isamu odchodzi z FAME MMA! Zawodnik, który stoczył dwie walki dla swarzędzkiej organizacji zapewnił w mediach społecznościowych, że już nigdy więcej nie zawalczy dla tego pracodawcy.

Knockout Boxing Night 15 – wyniki

W rzeszowskiej Hali na Podpromiu odbędzie się gala Knockout Boxing Night 15. Wśród trzech pojedynków o pasy przede wszystkim czeka nas starcie “Szpili” z Różański. Wystąpi też Mateusz Masternak oraz… “Taxi Złotówa”.