MMA PLBareknuckle Fighting ChampionshipAntonio “Bigfoot” Silva będzie walczył na gołe pięści

Antonio “Bigfoot” Silva będzie walczył na gołe pięści

Foto: TMZ
Foto: TMZ

Weteran światowego MMA Antonio “Bigfoot” Silva (19-12-1) wkrótce spróbuje swoich sił w walkach na gołe pięści. Brazylijczyk dołączył właśnie do organizacji Bare Knuckle Fighting Championship.

“Bigfoot” dołącza więc do innych byłych zawodników UFC, którzy dołączyli do tej organizacji. Wcześniej był to m.in. przyjaciel Conora McGregora, Artem Lobov, który dwukrotnie wystąpił w walce wieczoru BKFC. Ostatnio zaś Chase Sherman zdobył pas wagi ciężkiej.

Welcome Antonio "Bigfoot" Silva to BKFC!

Opublikowany przez Bare Knuckle Fighting Championship Czwartek, 15 sierpnia 2019

Silva w formule MMA walczył zawodowo od 2005 roku. Był mistrzem organizacji Cage Rage i EliteXC. Poźniej dołączył do największych organizacji MMA na świecie, najpierw do Strikeforce i w końcu do UFC. W organizacji Dany White’a miał okazję w 2013 roku walczyć o pas królewskiej dywizji. Na UFC 160 znokautował go jednak Cain Velasquez (14-3). Brazylijczyk zaliczył też wpadkę dopingową, gdy wykryto u niego podwyższony poziom testosteronu.

Ostatnio “Bigfoot” nie radził sobie w klatce najlepiej. Wygrał jedynie 1 z 10 ostatnich walk. Po raz ostatni w formule MMA walczył w czerwcu 2017 roku. Na Fight Nights Global 68 w drugiej rundzie znokautował  go Vitaly Minakov (21-1). Za miesiąc Silva skończy 40 lat.