MMA PLUFCAnthony Smith otwarty na walkę z Gloverem Teixeirą, ale… nie w Brazylii

Anthony Smith otwarty na walkę z Gloverem Teixeirą, ale… nie w Brazylii

Foto: Sep 16, 2017; Pittsburgh, PA, USA; Anthony Smith (Blue Gloves) reacts to fight against Hector Lombard (Red Gloves) during UFC Fight Night at PPG PAINTS Arena. Mandatory Credit: Don Wright-USA TODAY Sports

Były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej Glover Teixeira (32-14) najwyraźniej nie ma już ochoty podróżować po świecie, by toczyć kolejne oktagonowe boje.

Amerykanin kilka dni temu został wyzwany przez Glovera Teixeirę, który agitował do doprowadzenia do walki ze Smithem na marcowej gali UFC w Brasilii.

“Lionheartowi” ten pomysł nie przypadł do gustu, o czym powiedział portalowi MMAfighting.com:

“Nie ma żadnej cholernej możliwości, że pojadę do Brazylii.

Jestem prawdopodobnie jedynym gościem, który da Teixierze walkę wieczoru. Każda inna walka, której on się podejmie skończy w karcie wstępnej. Więc jeśli zrobią naszą walkę i będzie ona walką wieczoru, to moim zdaniem uczciwie będzie, jeśli zrobimy ją w Stanach Zjednoczonych.

Ja jestem z zachodniego wybrzeża, on ze wschodniego. Nie ma sensu, byśmy wybierali się do Brazylii na naszą walkę. Poza tym, w Brazylii to on zyskuje przewagę.”

Anthony Smith trzy z ostatnich czterech walk stoczył poza granicami Stanów Zjednoczonych. Był między innymi w Sztokholmie, gdzie wygrał przez poddanie z Alexandrem Gustafssonem.

Natomiast jego ostatnia walka stoczona w Brazylii zakończyła się przez niego porażką. Amerykanina pokonał wówczas Thiago Santos. A walka odbyła się na gali UFC w Belem.