Anthony Smith o rzucaniu ręcznika podczas walk: Mam taką zasadę…

Anthony Smith wyraził swoją opinię o rzucaniu ręcznika podczas walk w oktagonie. Amerykanin 13 maja przegrał z Gloverem Teixeirą w walce wieczoru gali UFC w Jacksonville. “Lioneart” przegrał przez TKO w piątej rundzie.

Przez większość walki był jednak straszliwie poniewierany przez Brazylijczyka. Teixeira górował nad rywalem, okładał go niemiłosiernie ciosami, a obserwatorzy co chwilę zerkali na narożnik w poszukiwaniu rzuconego ręcznika.

Ten jednak rzucony nie został i walkę musiał przerwać sędzia ringowy Jason Herzog.

Anthony Smith o rzucaniu ręcznika podczas walk: Mam taką zasadę…

Po braku przerwania pojedynku przez narożnik, na trenerów Anthonyego Smitha spadła lawina krytyki. Za bierność w tym temacie skrytykowali ich między innymi Michael Bisping czy Daniel Cormier.

Teraz sam zainteresowany wyjaśnił to zagadnienie. Smith stwierdził, że sam nie chciał, by ktokolwiek rzucił ręcznik w jego walce:

“Źle mi z tym, bo teraz znajdują się oni w ogniu krytyki. Nie wiem czy chcieli rzucić ręcznik czy nie, ale nie chciałem, żeby to robili. Dawno temu wprowadziłem taką zasadę. Jeśli chcesz stanąć w moim narożniku, to nie masz rzucać ręcznika. Mam taką zasadę.

Nie przerywaj walki. Zostaw to dla mnie. Nie zabieraj mi niczego z rąk. Powiedziałem im dużo wcześniej, że jeśli ktokolwiek rzuci ręcznik z narożnika i przerwie walkę, to sam będzie wracał do szatni, a ja nigdy nie wrócę do treningów z nim.

Smith uważa, że osobami, które według niego mogą przerwać walkę są sędzia i lekarz:

“Cokolwiek by się działo, to nie zatrzymujemy walki. Taka jest moja zasada. Nie chcę, by ktoś przerywał moje starcie. Ludźmi, którzy mogą to zrobić są sędzia i lekarz. Oni mają taką pracę. Dlatego pracują przy naszych walkach.”

Zobacz także:

Jak wyglądała walka Teixeiry ze Smithem?

Pojedynek ten był jednostronny. Amerykanin przegrał go przez TKO w piątej rundzie.

Wyniki gali UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira.

Impreza ta odbyła się 13 maja. Oto wyniki rywalizacji w Jacksonville.