MMA PLJan BłachowiczAnthony Smith nie chce walki o pas dla Jana Błachowicza: To tak, jakby Blaydes wołał pas po kontuzji Aspinalla!

Anthony Smith nie chce walki o pas dla Jana Błachowicza: To tak, jakby Blaydes wołał pas po kontuzji Aspinalla!

Anthony Smith nie jest fanem pomysłu walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej dla Jana Błachowicza. Polak w ostatniej walce w oktagonie pokonał przed czasem Aleksandara Rakicia, ale walka z Austriakiem zakończyła się bardziej przez kontuzję rywala.

Anthony Smith

Koniec tamtej walki z udziałem “Legendarnej Polskiej Siły” wyglądał tak:

Anthony Smith, który także znajduje się w kręgu zainteresowań mianem pretendenta do walki o tytuł mistrzowski dywizji do 93 kilogramów nie chce jednak, by Polak dostał od UFC walkę o złoto ich dywizji wagowej.

Anthony Smith nie chce walki o pas dla Jana Błachowicza: To tak, jakby Blaydes wołał pas po kontuzji Aspinalla!

Smith, który już dzisiaj w nocy na UFC 277 zmierzy się z Magomedem Ankalaevem w rozmowie z TVP Sport uważa, że Błachowicz nie ma prawda domagać się walki o pas po ostatniej wygranej przez kontuzję rywala. Jako przykład podał Curtisa Bayldesa, który ostatnią walkę na UFC w Londynie wygrał przez niedyspozycję Toma Aspinalla i nie wywoływał walki o pas:

“To trochę “fejkowe” zwycięstwo! Oczywiście – jeśli coś takiego się przytrafi, wezmę taką wygraną. Ale naprawdę trudno rościć prawa do walki o pas… Nie słyszysz, by Curtis Blaydes żądał teraz walki o pas po kontuzji Aspinalla. Rozumiesz? To sytuacja, która jest zła dla wszystkich stron, ale to część sportu. Ale nie możesz… Przed każdą walką układasz sobie w głowie, co powiesz, komu rzucisz wyzwanie. Lecz gdy pojedynek kończy się w ten sposób, nie możesz trzymać się pierwotnego planu. Musisz się dostosować. Musisz być gotowy powiedzieć “nie chciałem wygrać w ten sposób, ale to wciąż wygrana”. Mimo wszystko, trudno jest domagać się title shota!
Słuchaj, wciąż jestem wielkim fanem Jana. Wspierałem go i stawiałem na niego przed walką z Adesanyą. Typowałem, że wygra z Rakiciem. Wciąż uważam, że mógł normalnie wygrać ten pojedynek. Koniec końców, Jan dopisał sobie zwycięstwo i zgarnął za to drugą połowę gaży… ale czy naprawdę pokonał Rakicia? Sądzę, że nawet ludzie w Polsce nie będą polemizować. Wygrał? Jasne. Czy pobił Rakicia? Nie jestem przekonany.”

Cała rozmowa TVP Sport z Anthonym Smithem do sprawdzenia TUTAJ -> UFC. Anthony Smith podważa roszczenia Błachowicza: nie możesz krzyczeć o title shot po “fejkowym” zwycięstwie

Zobacz także:

Partnerka Bonusa BGC tłumaczy jego zachowanie: Ma problemy psychiczne! Widzieliście?

Partnerka Bonusa BGC napisała na Instagramie, dlaczego Piotr Witczak bezmyślnie wszystkich oskarża za pomocą mediów społecznościowych. Anita Prochowska twierdzi, że jest to następstwo problemów psychicznych “Łazarskiego Gladiatora”.

Pięściarz kończy karierę po… 224 przegranej! W końcu powiedział dość! Dobrze zrobił?

Pięściarz miał sporo marzeń i motywacji, ale to było za mało… Kevin McCauley (15-224-12) po 224 przegranej postanowił zakończyć karierę. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych pięściarzy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis