MMA PLUFCAnthony Smith: Dominick Reyes to dla Jona Jonesa łatwiejsza walka niż ta z Coreyem Andersonem

Anthony Smith: Dominick Reyes to dla Jona Jonesa łatwiejsza walka niż ta z Coreyem Andersonem

Były rywal mistrza wagi półciężkiej UFC, Jona Jonesa (25-1, 1 N/C) – Anthony Smith wskazał trudniejszego dla “Bonesa” rywala spośród dwójki najpoważniejszych kandydatów do starcia o pas.

Z dwójki Corey Anderson-Dominick Reyes, zdaniem Smitha, większym wyzwaniem jest ten pierwszy:

“Prawdę mówiąc myślę, że Jon prawdopodobnie wybrał łatwiejszego przeciwnika wskazując, że chce się zmierzyć z Reyesem.

Uważam Coreya za bardziej wszechstronnego zawodnika. Ma podstawy boksu, potrafi kopać, choć nie jest wysokiej klasy kickbokserem. Dobrze rusza głową. Ma dobre zapasy, jego obrona przed obaleniami także jest na wysokim poziomie. Jego cardio też jest jego atutem. Corey sprawiłby więcej problemów Jonowi niż Dominick Reyes. Dlatego moim zdaniem Jon wybrał łatwiejszego rywala.”

Choć Smith widzi więcej atutów u Coreya Andersona, to nie przekreśla zupełnie szans Dominicka Reyesa w rywalizacji z obecnym mistrzem wagi półciężkiej UFC:

“Owszem, Dominick Reyes jest bardziej niebezpiecznym zawodnikiem, ale jeśli chodzi o wybuchowość i ekspresyjność. Jest większy, ma większy zasięg. Może sprawić problemy Jonowi w walce w stójce, ale jest jednowymiarowy.

Zresztą, spójrzcie na rywali Jonesa. On ostatnio walczył z zawodnikami dobrymi w jednej płaszczyźnie. I teraz wybrał Reyesa, bo jest mocny tylko w stójce.”