MMA PLBoksAnthony Pettis zawalczy w boksie z Royem Jonesem Juniorem. 54-latek: Nie mogłem powiedzieć “nie”

Anthony Pettis zawalczy w boksie z Royem Jonesem Juniorem. 54-latek: Nie mogłem powiedzieć “nie”

Były mistrz wagi lekkiej UFC Anthony Pettis już niedługo zawalczy w boksie z legendarnym Royem Jonesem Juniorem. 54-letni były utytułowany pięściarz powróci do startów 1 kwietnia. I to nie jest prima aprilis!

Anthony Pettis zawalczy w boksie z Royem Jonesem

Do starcia Jones Junior vs Pettis dojdzie na gali Gamebred Boxing 4, za promocję której odpowiedzialni są Jorge Masvidal i Dean Toole. Będzie to pierwsza bokserska walka Jonesa Juniora od 2018 roku.

Anthony Pettis zawalczy w boksie z Royem Jonesem Juniorem

Roy Jones Junior już dawno temu był zestawiany z zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swego czasu miał zawalczyć z Andersonem Silvą, ale temat tamtej walki upadł.

Teraz – jak sam potwierdził – nie mógł sobie odmówić walki z Pettisem, choć jest świadomy swojego wieku:

“Kiedy byłem w momencie, który uważałem za całkiem dobry dla siebie, to chciałem walczyć z Andersonem Silvą, ale ta walka była ciągle spychana na bok. To się finalnie nigdy nie wydarzyło. Teraz już skończyłem z boksem. Kiedy zapytali mnie o tę walkę, to najpierw pomyślałem, że przecież mam 54 lata, nie powinienem już walczyć.

Powiedzieli mi jednak, że Pettis to jeden z najlepszych zawodników w historii wagi lekkiej, że przyjdzie do mojej wagi, że nie będę musiał schodzić poniżej 200 funtów. To było intrygujące. Pomyślałem sobie, że przecież Pettis robił wielkie rzeczy w MMA. Robił takie rzeczy, jakich nikt wcześniej nie robił.

Dla mnie to walka z kimś tak kreatywnym w swoim sporcie, jaki ja byłem w boksie. Na dodatek jest też Jorge Masvidal, jest Dean Toole, jest Milwaukee. A ja nigdy wcześniej nie walczyłem w Milwaukee. Tak więc plusy przeważyły minusy i oto jestem! Nie mogłem powiedzieć “nie”.”

Zobacz także:

Długo wyczekiwane starcie dwóch mistrzów odbędzie się na gali XTB KSW Colsseum 2

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi (17-1, 2 KO, 7 Sub).

Najman prowokuje Pawła Jóźwiaka: Ty mi bardziej pasujesz na chippendalesa

Wczoraj wieczorem odbyła się druga Konferencja Prasowa promująca galę High League 6. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawili się bohaterowie sobotniej gali w katowickim Spodku, w tym Marcin Najman i “Prezes FEN”. “El Testosteron” na tym wydarzeniu prowokował Pawła Jóźwiaka.

Robert Ruchała przed KSW 80: W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami

Robert Ruchała przed nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 80 wypowiedział się o zbliżającym się pojedynku z jego udziałem, który będzie miał status walki mistrzowskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis