MMA PLProfessional Fighters LeagueAnthony Pettis o problemach z używkami: Poza campami stało się to stylem życia

Anthony Pettis o problemach z używkami: Poza campami stało się to stylem życia

Foto: Facebook/ Anthony Pettis

Anthony Pettis nie ukrywa, że miał problemy z marihuaną i alkoholem. I właśnie o problemach z tymi używkami zdecydował się opowiedzieć w rozmowie z Patrykiem Prokulskim z TVP Sport.

Amerykanin ostatnio rozstał się z organizacją UFC i dołączył do rosnącej na sile Professional Fighters League. W szeregach nowego pracodawcy wystąpi w turnieju wagi lekkiej, którego stawką jest milion dolarów.

Anthony Pettis o problemach z używkami: Poza campami stało się to stylem życia

Co ciekawe, “Showtime” miał ogromne problemy z używkami. W rozmowie z TVP Sport przyznał, że zaczął regularnie korzystać z pomocy psychologa, który wyeliminował u niego nawyki stosowane w przerwach między walkami.

Pettis nie ukrywa, że miał kłopoty z marihuaną i alkoholem:

“Nie chodzi nawet o jakąś walkę. Bardziej o rollercoaster między obozami przygotowawczymi. Gdy jestem w trakcie campu, trzymam się twardych zasad i nie ma mowy o używkach. Jestem w stu procentach skupiony na treningu. Ale poza campami stało się to stylem życia. Myślałem “ok, mogę napić się piwa”, albo… Zwłaszcza tutaj, w Las Vegas. Marihuana jest tu czymś normalnym. Palenie jest niczym picie. Kupujesz ją w sklepie, a dla niektórych jest nawet narzędziem. Przykładowo, w kulturze jiu-jitsu często z niej korzystają. Ma pomagać przy regeneracji, przygotowaniu mentalnym i tak dalej.

Gdy ją ograniczyłem, zauważyłem różnicę – nie tyle w życiu prywatnym, co w treningu i nastawieniu. Nie traciłem rytmu po zakończeniu campu, pozostawałem w formie. Uniknąłem tego rollercoastera między obozami. Dla mnie była to świetna decyzja. Zamierzam w tym wytrwać i to jeden z moich celów na 2021 rok.”

Cały wywiad Patryka Prokulskiego z TVP Sport z Anthonym Pettisem do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Jan Błachowicz charakteryzuje Israela Adesanyę: Mega dobry, ale… ustrzelę go!

Mistrz wagi półciężkiej UFC, Jan Błachowicz charakteryzuje swojego najbliższego przeciwnika – Israela Adesanyę, z którym zmierzy się w walce wieczoru nadchodzącej gali UFC 259.

Gwiazda KSW pomaga Błachowiczowi w przygotowaniu do Adesanyi: Bardzo dobrze go naśladuje

Gwiazda KSW pomaga Janowi Błachowiczowi w jego przygotowaniach do obrony mistrzowskiego pasa UFC w walce z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą. Zawodnik tej jest mocno chwalony przez cieszynianina.