MMA PLBoksAnthony Joshua wskazał rywala, który był najtrudniejszy w jego karierze

Anthony Joshua wskazał rywala, który był najtrudniejszy w jego karierze

Anthony Joshua to posiadacz czterech pasów mistrzowskich wagi ciężkiej – IBO, IBF, WBA i WBO, który w swojej zawodowej karierze przegrał tylko raz, kiedy to w czerwcu zeszłego roku niespodziewanie znokautował go Anthony Ruiz Junior. Jednak to nie Meksykanin – zdaniem samego Joshuy – był najtrudniejszym rywalem w jego dotychczasowej karierze.

Przypominamy, że Joshua w grudniu zeszłego roku zrewanżował się Ruizowi i na gali w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wziął odwet za wcześniejszą porażkę. Kogo natomiast Anglik uważa za najtrudniejszego rywala w swojej karierze?

Pięściarz w relacji na żywo na Instagramie wskazał przeciwnika, który jego zdaniem miał największe umiejętności i był najgroźniejszy w ringu:

“Kto uderzał najmocniej, kto był najgroźniejszy? Władimir Kliczko. Kiedy wchodziłem do ringu, to wiedziałem, że są dwie opcje – albo znokautuję go, albo to ja będę leżał.”

Joshua i Kliczko zmierzyli się ze sobą w kwietniu 2017 roku na stadionie Wembley w Anglii. Starcie to wygrał Anglik przez nokaut w 11. rundzie. Walka między Joshuą a Kliczko została z miejsca uznana za jedną z najlepszych walk bokserskich w historii wagi ciężkiej.