MMA PLBoksAnthony Joshua wielką gwiazdą w Wielkiej Brytanii! Rewanż z Ruizem Jr. z rekordem sprzedaży PPV!

Anthony Joshua wielką gwiazdą w Wielkiej Brytanii! Rewanż z Ruizem Jr. z rekordem sprzedaży PPV!

Anthony Joshua jest wielką gwiazdą w Wielkiej Brytanii i są ku temu bardzo poważne dowody!

Otóż, jak podał jego promotor – Eddie Hearn, w Wielkiej Brytanii PPV na jego rewanżową walkę z Andym Ruizem Juniorem wykupiło rekordowe 1,6 miliona kibiców! Zaznaczamy jednak, że są to dane nieoficjalne.

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) zrewanżował się Andy’emu Ruizowi Jr. (33-2, 22 KO) zwyciężając w walce wieczoru gali Clash On The Dunes w Arabii Saudyjskiej jednogłośną decyzją sędziów. Stawką pojedynku były pasy mistrzowskie federacji WBO, WBA, IBF i IBO.

Dotychczasowy rekord sprzedaży PPV w Wielkiej Brytanii także należał do Joshuy i dotyczył walki z Władimirem Kliczko, którą Anglik wygrał przez TKO w 2017 roku. Wówczas dostęp do tamtego wydarzenia wykupiło 1,53 miliona osób.

Jak sprzedaż PPV przełożyła się na dochód z transmisji tej gali w Wielkiej Brytanii? Otóż PPV kosztowało około 25 funtów, więc wpływy wyniosły około 40 milionów funtów.

Dodajmy, że to nie jedyne źródło dochodu ze sprzedaży PPV na to wydarzenie. W Stanach Zjednoczonych, gdzie starcie to także cieszyło się wielka popularnością, transmisję w systemie PPV można było zamawiać za pośrednictwem platformy DAZN. Wynik sprzedażowy w USA nie został jednak jeszcze oszacowany.