MMA PLBoksAnthony Joshua i Tyson Fury razem przygotują się na Deontaya Wildera?

Anthony Joshua i Tyson Fury razem przygotują się na Deontaya Wildera?

Tyson Fury najprawdopodobniej będzie miał wsparcie najlepsze z możliwych podczas swoich przygotowań do walki rewanżowej z Deontayem Wilderem.

Fury i Wilder po raz pierwszy zmierzyli się w 2018 roku i ich walka zakończyła się remisem. Do rewanżu natomiast ma dojść 22 lutego. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski WBC.

Wobec nadchodzących przygotowań Fury’ego do tej walki, z propozycją współpracy przyszedł mistrz WBA, IBF, WBO i IBO – Anthony Joshua, który w rozmowie ze Sky Sports zaproponował Fury’emu wspólne treningi:

“Uważam, że Tyson Fury może pokonać Wildera w ich rewanżu. A z tego powodu, że Fury walczył by ze mną szybciej niż Wilder, to chciałbym, że by wygrał. Wyobrażacie sobie moją walkę z Furym w Wielkiej Brytanii?

Jeśli Tyson mnie potrzebuję, to mogę pomóc mu w sparingach i przygotowaniach do rewanżu z Wilderem.”

Tyson Fury na propozycję swojego rodaka odpowiedział wykorzystując media społecznościowe:

“Widziałem wideo, w którym Joshua proponuje mi pomoc. Mówił, że ja prędzej niż Wilder walczyłbym z nim. Tak więc, kiedy pokonam Wildera, to na pewno będzie szybciej walczył z Tobą AJ, nie ma problemu.

To byłoby coś fantastycznego mieć cię podczas obozu przygotowawczego, poćwiczyć wspólnie, przygotować się i spuścić Wilderowi odpowiednie lanie. Mam nadzieję, że będziemy wspólnie trenować. Dziękuję za tę propozycję i przy okazji gratuluję dobrej roboty w ostatniej walce z Andym Ruizem Juniorem.”