MMA PLCiekawostkiAnthony Johnson zmierzył się z gwiazdą UFC… w sumo

Anthony Johnson zmierzył się z gwiazdą UFC… w sumo

Foto: youtube.com/MMA CENTRAL

Nietypowy powrót do sportów walki zaliczył Anthony Johnson (22-6). Były zawodnik MMA stanął bowiem z Curtisem Blaydesem (13-2, 1NC) do rywalizacji w sumo.

Johnson był swego czasu jednym z najlepszych zawodników wagi półciężkiej. W UFC “Rumble” pokonał m.in. Alexandra Gustafssona (18-6). Amerykanin dwukrotnie miał również okazję zdobyć mistrzowski pas organizacji, lecz w obu przypadkach tę możliwość odebrał mu Daniel Cormier (22-2, 1NC).

Od drugiej klęski z “DC” 35-latek ogłosił zakończenie kariery. Przez trzy lata sporo mówiło się o ewentualnym powrocie fightera obdarzonego potężnym ciosem. Ostatecznie zawodnik nie wrócił do kontynuowania przygody w mieszanych sztukach walki. Niedawno “Rumble” stoczył jednak nietypowy pojedynek w sumo. Zaskakujący był również przeciwnik Johnsona w postaci Blaydesa.

Wideo z walki zawodników:

Starcie odbyło się w ramach specjalnej charytatywnej imprezy, na którym grapplingowy pojedynek miał odbyć również Dustin Poirier (25-6). Ostatecznie pojedynek został wygrany przez “Razora”, który zwyciężył stosunkiem 2-1.