MMA PLUFCAnthony Johnson o powrocie do UFC: Waga ciężka czy półciężka, nie ma to znaczenia! Wszystkich znokautuję!

Anthony Johnson o powrocie do UFC: Waga ciężka czy półciężka, nie ma to znaczenia! Wszystkich znokautuję!

Cały czas czekamy na oficjalne informacje na temat powrotu do startów byłego pretendenta do mistrzostwa wagi półciężkiej UFC Anthonyego Johnsona (22-6). Amerykanina jednak na pewno nie zobaczymy w oktagonie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

“Rumble” bowiem nadal nie jest oddany do dyspozycji Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA), wymaganej przez UFC wobec wszystkich swoich zawodników. Johnson po zgłoszeniu się do USADY będzie musiał przejść sześciomiesięczny okres próbny zanim pojawi się w oktagonie.

Kiedy zatem “Rumble” odda się do dyspozycji USADY?

“Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu, coś w tym stylu.” – powiedział w miniony weekend podczas spotkania z mediami.

Na pytanie o dywizję, w której będzie występował, Johnson przyznał, że nie ma znaczenia czy będzie to waga ciężka czy półciężka:

“Wszystko idzie gładko. Nie ustalono jeszcze daty mojego powrotu, ale wystąpię w wadze ciężkiej lub półciężkiej. To nie ma znaczenia, bo i tak wszystkich znokautuję.”

Johnson nie walczył od ponad trzech lat, czyli od starcia z Danielem Cormierem na gali UFC 210, po której ogłosił przejście na sportową emeryturę. “Rumble” jednak ciągle uważa siebie za zawodnika, który może konkurować na najwyższym poziomie:

“Nie musiałem przechodzić na emeryturę. Wiem, że niektórzy ogłaszają emeryturę, potem wracają i okazuje się, że lepiej byłoby, gdyby na tej emeryturze zostali. Chyba myśleli, że mają jeszcze to coś, a w rzeczywistości nie mieli. Mam nadzieję, że ze mną tak nie będzie, kiedy wrócę.”