MMA PLGala Sportów WalkiAnkos MMA odnosi się do zmiany werdyktu w walce Kopera vs. Dziudzia na GSW 14: Skrzywdziliście zawodnika

Ankos MMA odnosi się do zmiany werdyktu w walce Kopera vs. Dziudzia na GSW 14: Skrzywdziliście zawodnika

Foto: Ankos MMA

Klub Ankos MMA odniósł się do organizatorów i sędziów listopadowej Gali Sportów Walki 14, nawiązując do zmiany decyzji w pojedynku Łukasza Kopery (6-2) z Łukaszem Dziudzią (1-1-1). 

Przypominamy, że pierwotnie walka zakończyła się remisem, ale werdykt ten po weryfikacji zmieniono na zwycięstwo Kopery.

Ankos MMA, którego zawodnikiem jest Dziudzia odniósł się do tej sytuacji w mocnych słowach:

“Na koniec roku kierujemy kilka słów do organizatorów i sędziów gali GSW ,którzy w skandaliczny sposób zmienili werdykt walki Łukasza Dziudzi ?

Zmiana werdyktu-Skandal!!
Zmianę werdyktu walki Koperski vs Dziudzia uważamy za skandaliczną.W profesjonalnym świecie nie ma zmian werdyktów podjętych przez ( profesjonalnych sędziów ) np. werdykt M.Held vs Joe Lauzon ewidentnie skrzywdzony Marcin Held któremu przyglądał się cały świat. Dlatego dziwi nas i oburza fakt zmiany werdyktu w bardzo wyrównanej walce jaką stoczył Dziudzia z Koperą. Idąc logiką organizatorów właściwie na każdej gali na całym świecie są takie dwa, trzy a nawet więcej pojedynków!!! Trzeba byłoby weryfikować setki tysięcy pojedynków. Z łatwością każdy sędzia mógłby wykazać wyższość jednego nad drugim ale naszym zdaniem remis jest najsprawiedliwszym wynikiem. Natomiast tak jak powiedzieliśmy możemy łatwo pokazać inny punkt widzenia. Czy któraś z osób decydujących o zmianie werdyktu postawiła się w roli Łukasza Dziudzi?? Chłopak czuł że walkę wygrał, ekipa trenerska przekonuje zawodnika że werdyk jest sprawiedliwy i kiedy emocje opadają dowiaduje się po tygodniu że przegrał!!!Niech któryś z tych co zadecydowali o zmianie przekona się kiedyś jak to boli!! Decyzję taką mogą podjąć tylko osoby niedojrzałe(niedoświadczone) życiowo. Jeżeli chcieliście skrzywdzić to gratulujemy udało się Wam to doskonale. Ostatnią kwestią jest sprawa odwołania się od werdyktu. Napisaliście że od te jdecyzji nie ma odwołania, dlaczego? Czy to jest uczciwe że jedni mają prawo którego nie mają inni??? W tym konkretnym wypadku nie wygląda to jak pójście po sprawiedliwość a raczej o wykorzystanie sytuacji do osiągnięcia jakiś korzyści. Czekamy na ustosunkowanie się i rozwiązanie korzystne dla obu stron.”

Możliwość komentowania została wyłączona.