MMA PLNajnowszeBez kategoriiAngels of Fire IV: Rafał Petertil przed galą! Wywiad!

Angels of Fire IV: Rafał Petertil przed galą! Wywiad!

rafal_petertil1.jpg

Gamrot - Dos Anjos

15 listopada br. na Gali Sportów Walki ANGELS of FIRE IV w Płocku o pas Zawodowego Mistrza Świata federacji WKA na zasadach K-1 będzie walczył Polak Rafał Petertil.

Rafał „Waleczne serce” Petertil (Fighter Wrocław, 33 lat, 182 cm wzrostu, 80 kg) – Zawodowy mistrz Europy w kick-boxingu w light contact (2002 r.), czterokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata w light contact (99 r.), finalista wrocławskiego turnieju K1 z 2004 r oraz 2006r. Zawodnik, który mógł zostać gwiazdą światowego formatu w K-1.
Spełnia wszystkie warunki po za jednym, jego waga. Jak większość zawodników ważących w granicach 80 kg, nie miał możliwości startów w najpoważniejszych światowych zawodach.

Mimo tych braków Rafał walczył dwa razy w Polsce w turnieju na zasadach  K-1 w kategorii wagowej + 95kg w których to turniejach walczyli najlepsi w kraju zawodnicy wagi ciężkiej. W 2004 r. walczył na  gali  w hali Orbita – Wrocław. Ważył o ponad 20 kg mniej od najgroźniejszych rywali. W drodze do finału pokonał Marcina Różalskiego. W walce finałowej spotkał się z Łukaszem Jaroszem. Juz w 1. rundzie lekarz odesłał go do narożnika. Petertil bowiem tak mocno kopał, że sam doznał urazu nogi. Zajął więc drugie miejsce za potężnym Łukaszem Jaroszem z Rabki.

W 2006r. ponownie dotarł do finału wrocławskiego turnieju K-1, pokonując po drodze Piotra Lepicha oraz Tomasza Najducha. W finale walczył z Marcinem Różalskim. Rafał przegrał ten pojedynek.

Przydomek „ Waleczne Serce” jak sami widzicie zdobył zasłużenie na ringu w walkach w których z góry był skazywany za przegranego. Wydawało się, że tak spektakularne sukcesy Rafała pomogą mu w dalszej karierze, ale jak mówi sam zawodnik, nastąpiło coś zupełnie odwrotnego, zero propozycji na następne walki zawodowe, nie było chętnych do konfrontacji z Rafałem. Rafał na AoF IV otrzymał więc szansę reaktywacji, być może dzięki temu pojedynkowi Petertil otrzyma nowe ciekawe propozycje startu na liczących się w świecie turniejach.

Perfekt-tv / MMABlog: Witaj Rafał, 15 listopada br. na Gali Sportów Walki ANGELS of FIRE IV w Płocku walczysz o pas Zawodowego Mistrza Świata federacji WKA na zasadach K-1.

Rafał Petertil: Zgadza się , ta walka to dla mnie duża szansa. Każdy zawodnik marzy o takim pasie, wierzę ,że go zdobędę.

Perfekt-tv / MMABlog: Dla Ciebie zapewne bardziej było by korzystne aby pojedynek ten odbył się we Wrocławiu

Rafał Petertil: Wolałbym walczyć we Wrocławiu, mam tu wielu fanów i wspaniałą publiczność, która niejednokrotnie mi pomogła. Wierzę jednak, że w Płocku będzie podobnie.

Perfekt-tv / MMABlog: Miałeś początkowo walczyć z obrońcą mistrzowskiego pasa Niemcem Markusem, lecz poważna kontuzja nie pozwoli temu zawodnikowi na uprawianie sportu. Federacja WKA wyznaczyła do Walki z Tobą Istvan Antal ( WĘGRY ) , wiesz coś o swoim przeciwniku.

Rafał Petertil: Wiem, że walczył w Muay Thai i jest zawodnikiem doświadczonym.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak wyglądają Twoje przygotowania do tego pojedynku, kto Ci pomaga.

Rafał Petertil: Trenuję codziennie, pomaga mi Robert Buda – były bokser, olimpijczyk. Korzystam również z pomocy fizjologów wrocławskiej AWF.

Perfekt-tv / MMABlog: Jaka jest Twoja taktyka na ten pojedynek, „ludzie mówią”, że Rafał miewa problemy z kondycją na ostatnie rundy.

Rafał Petertil: Do tej pory popełniałem poważne błędy w treningu, teraz myślę, że je wyeliminowałem i to wpłynie korzystnie na moją wydolność.

Perfekt-tv / MMABlog: Rafał nasz obecnie 33 lata, jak na zawodnika walczącego w formule K-1to najlepszy wiek na osiąganie sukcesów, na co stać jeszcze Petertila?

Rafał Petertil: Stać mnie na pojedynki z czołowymi zawodnikami w mojej kategorii wagowej, które mogę wygrywać.

Perfekt-tv / MMABlog: Czy nie sądzisz, że wadze 75kg miałbyś większe szansę na częstsze pokazywanie się na dobrych turniejach. Czy jest możliwe byś zszedł do tej kategorii wagowej.

Rafał Petertil: Gdybym otrzymał poważną propozycję podjąłbym się wysiłku zbicia wagi do 75 kg. Obecnie moja waga to ok. 80 kg. , więc 5 kg do zrzucenia to nie dużo.

Perfekt-tv / MMABlog: Najcięższa walka w Twojej karierze jaką stoczyłeś to pojedynek z ….

Rafał Petertil: Tu Cię zaskoczę, bo najcięższą walkę miałem w light cotact na Mistrzostwach Świata we Włoszech . Walczyłem z Włochem, nokautowaliśmy się kilkakrotnie nawzajem, ja wstałem, a on nie. Zdobyłem wtedy srebrny medal, bo do finału nie dopuścił mnie lekarz, chociaż uciekłem z karetki. Taki był light conact.

Perfekt-tv / MMABlog: Każdy o czymś marzy. Jakie jest Twoje największe marzenie?

Rafał Petertil: Moje sportowe marzenie to walczyć jak najdłużej wśród najlepszych i wygrywać.

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki ?

Rafał Petertil: W najbliższym czasie planuję zdobyć zawodowe Mistrzostwo Świata. Jeśli chodzi o życie prywatne to nie zamierzam niczego zmieniać, a sporty walki są wpisane w moje życie na zawsze.

Perfekt-tv / MMABlog: Ok. Rafał, nigdy nie można dzielić skóry na niedźwiedziu, ale zapewne jesteś przekonany, że pas Mistrza Świata już nie długo będzie Twoją własnością, jeśli tak się stanie zrobię wszystko co będzie w mojej mocy by pierwsza obrona tytułu odbyła się we Wrocławiu.

Rafał Petertil: Trzymam Cię za słowo. Ja ze swej strony zrobię wszystko, abym mógł obronić tytuł we Wrocławiu.

Perfekt-tv / MMABlog: Dzięki  za udzielony wywiad i do zobaczenia 15 listopada w Płocku.

Rafał Petertil: Również dziękuję. Pozdrawiam wszystkich ludzi sportów walki ….

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis