MMA PLNajnowszeBez kategoriiAngels of Fire IV: Rafał Dudek przed galą! Wywiad!

Angels of Fire IV: Rafał Dudek przed galą! Wywiad!

rafal_dudek1.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na Gali Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. W Płocku, odbędą się aż trzy turnieje 4-osobowe. Jeden w MMA, dwa  na zasadach K-1 w kategorii wagowej do – 75 kg oraz -95kg.

Już wcześniej federacja AoF organizowała turnieje i to w kategorii wagowej – 75kg z tą różnicą, że te wcześniejsze to turnieje 8 osobowe.

Na  Angels of Fire IV – “Against All Odds” w turnieji do – 75kg wystąpi weteran AoF Rafał Dudek. Jak na razie Rafał nie pokazał na co go stać. Pierwsza jego walka na odbyła się na  AoF II, walczył z Murthell Groenhart z Holandii. Pojedynek zakończył się wygraną Murthella przez RSC w 3 rundzie. O tą porażkę nie można mieć pretensji do Rafała, Holender to obecnie jeden z najlepszych na świecie zawodników K-1 tej wagi. Można śmiało powiedzieć, że w historii imprez organizowanych przez nas Murthell Groenhart to jedna z  największych gwiazd jakie u nas walczyły do tej pory. Rafał właśnie dzięki bardzo dobrej postawie w tym pojedynku zyskał sobie przychylność organizatorów AoF i dostał zaproszenie na AoF III. Jego przeciwnikiem był Krzysztof Romaniuk z Kokoro Warszawa trenowany przez Andreia Molchanova (Andrei również walczył dla federacji AoF w pierwszej edycji). Stawką tego pojedynku był tytuł  Zawodowego Mistrza Polski WKA. Niestety Rafał przegrał ten pojedynek jednogłośną decyzją sędziów. Przegrał zasłużenie. Coś nie dobrego się działo w tym dniu z Dudkiem. Tak słabo walczącego tego zawodnika nie widziałem nigdy. Plamę na honorze zmył Rafał walcząc w Holandii na gali ” Klash 4″ wygrywając pojedynek z faworyzowanym Rumunem Mircea “The Rock” Calatiu.
Rafał dostał od organizacji AoF trzecią szansę, czy ją wykorzysta, zobaczymy 15 listopada na gali Angels of Fire IV – “Against All Odds”. Na pewno jest najpoważniejszym faworytem do wygrania tego turnieju. Ma szansę na wygranie turnieju oraz wyrównania rachunków z Krzysztofem Romaniukiem.

Rafał Dudek
Klub: CSS Kraków
Trener: Tomasz Mamulski

Wiek 24 lata
Waga: 75 kg
Wzrost: 182 cm

Rekord zawodowy: 10 walk / 5 wygranych
Rekord amatorski: 58 walk /45wygranych /19 KO

Tytuły:
Mistrz Polski Muay-Thai 2005,
Mistrz Łotwy low-kick 2006,
V-ce mistrz Polski low-kick 2006,
V-ce mistrz Polski K-1 rules 2008

Aby lepiej przybliżyć sylwetkę tego zawodnika, poprosiliśmy Rafała o udzielenie krótkiego wywiadu:

Perfekt-tv / MMABlog:
Witaj

Rafał Dudek: Witam serdecznie i dziękuję za zaproszenie.

Perfekt-tv / MMABlog: Na gali Angels of Fire IV – Against All Odds 15 listopada br. w Płocku weźmiesz udział w czteroosobowym turnieju na zasadach K-1 w kategorii wagowej -75kg. Będzie to Twoje trzecie podejście w tej organizacji. Jak odebrałeś zaproszenie do tego turnieju.

Rafał Dudek: Czuję się wyróżniony tym zaproszeniem, oraz zobowiązany do pokazania moich możliwości. Wiem że stać mnie na wiele i postaram się to udowodnić i nie zawieść organizatorów oraz widzów.

Perfekt-tv / MMABlog: Przez większość znawców K-1 w Polsce jesteś typowany do roli głównego faworyta tego turnieju, jak Ty oceniasz swoje szansę na wygraną. Co wiesz o swoim pierwszym przeciwniku, którym jest Jakab Szilard z Węgier .

Rafał Dudek : O swoim rywalu wiem niewiele, tylko tyle że jest dużo niższy ode mnie, co stwarza pewne możliwości jak i zagrożenia. Szczerze mówiąc, nie przykładam wielkiej wagi do jego osiągnięć i nie interesuje mnie czy jest on gwiazdą na Węgrzech. Postaram się zawalczyć na 110 procent swoich możliwości. Turniej chyba nie ma faworytów, mam tylko nadzieję że wygra najlepszy.

Perfekt-tv / MMABlog: Wiem, że masz nowego trenera i to z pierwszej „półki” trenerskiej w Polsce. Jak więc trwały przygotowania do tego turnieju ? Jakieś specjalne treningi ? Specjalna dieta ? Sparingpartnerzy.

Rafał Dudek: Tak obecnie moim trenerem jest Tomasz Mamulski, który jest profesjonalistą i jak dla mnie jednym z najlepszych trenerów w Polsce. Trenując pod jego okiem rozwijam swoje umiejętności. Jeśli chodzi o przygotowania, to od trzech tygodni ukierunkowane są typowo pod AoF, a ogólnie cały czas jestem w normalnym trybie treningowym. Co do odżywiania to staram się jeść zdrowo na co dzień.

Perfekt-tv / MMABlog: Ostatnio brakowało Ci stabilizacji, walczyłeś bardzo chimerycznie, potrafiłeś wygrać z góry przegrany pojedynek jak z Rumunem Mircea “The Rock” Calatiu. a tam gdzie bezproblemowo mogłeś wygrać przegrywałeś chociażby z Krzyśkiem Romaniukiem na AoF III czy w Kołobrzegu z Michałem Jabłońskim

Rafał Dudek: Sam nie znam odpowiedzi na to pytanie … chyba za dużo myślę podczas walki zamiast działać hahaaa.

Perfekt-tv / MMABlog: Może to wynika ze stresu. Jak radzisz sobie ze stresem przed meczowym, czy masz jakieś „czary mary” lub inne zaklęcia, które mają przynieść Ci powodzenie w walce. Jak porażki wpływają na Ciebie. Czy trudno Ci pozbierać się po przegranej.

Rafał Dudek : Stres na pewno robi swoje. W zabobony nie wierzę, nie jestem przesądny, ale są rzeczy z których musze zrezygnować przed walką hehehe. Ogólnie porażki motywują mnie do działania… Ważne żeby po upadku potrafić wstać.

Perfekt-tv / MMABlog: Zastanawiam się czy Ty sam wiesz kim jesteś, czy jeszcze zawodnikiem amatorskim czy już zawodnikiem zawodowym. Bo jeśli chcesz być zawodnikiem zawodowym nie możesz mieć tak rozhuśtanej formy. Może wynika to też z sytuacji jaka powstała po wyjeździe Twojego pierwszego trenera z kraju i nastąpiło rozprężenie. Na pewno masz papiery na klasowego zawodnika wagi -75kg.

Rafał Dudek : Zawodowcem na pewno nie jestem, zresztą w tym kraju byłoby ciężko „wyżyć” z tego sportu. Nie chce tłumaczyć moich słabszych występów, ale brak trenera przez tak długi okres czasu na pewno zrobiło swoje. Moja obecna sytuacja daje mi duże możliwości, których postaram się nie zaprzepaścić…..

Perfekt-tv / MMABlog: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki ? . Dlaczego właśnie Kick – Boxing, dyscyplina wymagająca wiele poświęcenia i samodyscypliny a na dodatek wynagrodzenie w Polsce jak na razie nikogo nie zadowala w tej dyscyplinie.

Rafał Dudek : Zawsze lubiłem mieć pod górkę haha. A tak na poważnie to lubię wyzwania. Jeśli chciałbym zarabiać na sporcie to kopałbym piłkę. Jak widać piłka nożna ma monopol w naszym kraju. Ale wierzę, że kiedyś to się zmieni i ktoś w końcu doceni prawdziwy sport.

Perfekt-tv / MMABlog: Która ze stoczonych walk była dla Ciebie najtrudniejsza ? Najbardziej cenisz sobie wygraną z:

Rafał Dudek : Każda przegrana walka jest ciężka. Jeśli chodzi o wygraną, to zdecydowanie pokonanie ciemnoskórego mistrza Francji – Mande Odje, aczkolwiek stres był tak duży że sam mało tą walkę pamiętam hahaha.

Perfekt-tv / MMABlog: Były jakieś kontuzje w Twojej karierze, jak sobie z nimi radzisz ? Czy byłeś znokautowany.

Rafał Dudek : Jak dotąd obyło się bez większych obrażeń….aczkolwiek chciałbym mieć więcej swoich zębów. Na początku kariery miałem ciężką przeprawę, ale się podniosłem po mocnym uderzeniu.  To była dobra lekcja.

Perfekt-tv / MMABlog: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem ? Czy masz idola na którym się wzorujesz lub wzorowałeś.

Rafał Dudek : Najbardziej lubię w akcji Ray’a Sefo i Stefana Leko. Ciekawe techniki można podpatrzeć u wielu zawodników, aczkolwiek idola nie mam.

Perfekt-tv / MMABlog: Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

Rafał Dudek : Gdybym miał odpowiednie doświadczenie i umiejętności byłby to Alivar Lima.

Perfekt-tv / MMABlog: Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie w sprawie stosowania dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu.

Rafał Dudek : Jestem zdecydowanym przeciwnikiem.

Perfekt-tv / MMABlog: Co o Twojej karierze sądzi rodzina, jak na nią reagują , jak to przeżywają.

Rafał Dudek : Na pewno denerwują się na swój sposób przed każdym moim startem. Mama nie lubi jak syn się bije a tato ostro kibicuje.

Perfekt-tv / MMABlog: Komu najbardziej zawdzięczasz i kto miał największy udział w Twojej  karierze ?

Rafał Dudek : Nie ma jednej konkretnej osoby. Wielu ludzi mi pomagało przez ten czas i jestem im wszystkim wdzięczny. Zwłaszcza mojej dziewczynie.

Perfekt-tv / MMABlog: Co dzieję się z Tobą  po za ringiem to:

Rafał Dudek : Praca, rodzina.

Perfekt-tv / MMABlog: Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby poza sztukami walki? Dziewczyna, żona…

Rafał Dudek : Ogólnie lubię słuchać muzyki, jeśli chodzi o kino, to czasem wybieram te ambitne propozycje, a czasem, gdy chcę się pośmiać, coś luźnego….. Może trudno w to uwierzyć ale interesują mnie zjawiska paranormalne. Bardzo lubię też historię. No i moją dziewczynę hehe…..

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?

Rafał Dudek : Gdyby tylko była taka możliwość, to byłoby idealnie. Ale mam alternatywy.

Perfekt-tv / MMABlog: Każdy o czymś marzy. Jakie jest Twoje największe marzenie?

Rafał Dudek : Coś osiągnąć w tym sporcie i być szczęśliwym poza ringiem… Czyli jak każdy: miłość, rodzina, pieniądze.

Perfekt-tv / MMABlog: Dzięki bardzo, że poświęciłeś mi tyle czasu, dzięki za udzielony wywiad, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół oraz rodzinę. Do zobaczenia 15 listopada w Płocku na Angels of Fire IV – Against All Odds: Płock

Rafał Dudek : Ja również dziękuję, było mi bardzo miło. Pozdrawiam wszystkich fanów sportów walki, bo dzięki wam ta dyscyplina zyskuje popularność.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis