MMA PLNajnowszeBez kategoriiAngels of Fire IV: Łukasz Rajewski przed galą! Wywiad!

Angels of Fire IV: Łukasz Rajewski przed galą! Wywiad!

lukasz_rajewski1.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na Gali Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. W Płocku , po za trzema turniejami 4-osobowymi obędą się też  Super Walk. Jedną z nich to pojedynek o Zawodowe Młodzieżowe Mistrzostwo Polski PZKB ( Low Kick  ) w kat. do – 67 kg.

W historii PZKB jest to pierwszy taki pojedynek, w tej formule oraz w tej kategorii wiekowej jak i wagowej. Będąc nie skromnym, muszę powiedzieć, że jak zwykle federacja AoF zaskakuje swoimi pomysłami.
Jednym z kandydatów do tego zaszczytnego trofeum jest Łukasz Rajewski. Łukasz reprezentuje rodzinny klub Rajewski Team Płock / Mała Wieś. Bazowym stylem Łukasza jest Sanda w której zdobył praktycznie wszystko co było do zdobycia. Kick Boxing trenuje od ponad 12 miesięcy pod czujnym okiem trenera a zarazem swojego ojca Roberta Rajewskiego. Jest w kadrze Polski, gdzie szlifuje jego talent trener Tomasz Mamulski i Tomasz Skrzypek.
Łukasz na zawodowym ringu debiutował 3 marca 2008 roku na AoF III w Płocku. Był to udany debiut, Łukasz jednogłośnie pokonał bardzo doświadczonego zawodnika Sebastiana Banasik. Od tej wygranej w zawrotnym tempie Łukasz robi karierę sportową. Jak to bywa w życiu „sukces ma wielu ojców” i nie każdy ma odwagę przyznać, że komuś coś zawdzięcza, to w tym przypadku federacja AoF dołożyła małą cegiełkę do sukcesów tego sympatycznego zawodnika. Łukasz po za tym ma bardzo duże wsparcie w swojej rodzinie, szczególnie ojcu / trenerze, który bardzo rozsądnie prowadzi tego chłopca nie tylko sportowo. Łukasz jest bardzo zmotywowany by zabrać pas mistrzowski z tej gali do rodzinnego domu, czy tak się stanie , zobaczymy sami 15 listopada.

Łukasz Rajewski:
Klub : Rajewski Team Płock/Mała Wieś
Trener : Robert Rajewski
Wiek: 19 lat
Waga: 68kg
Wzrost : 178cm
Rekord zawodowy : 1 walka ( 1 wygrana )
Tytuły:
Mistrz Polski Wushu 2007, 2008
Brązowy Medalista Mistrzostw Europy Juniorów low kick 2007
Vice Mistrz Europy Seniorów Wushu 2008
Mistrz Polski juniorów low kick 2007
Srebrny medalista Pucharu Świata low kick 2008

Aby lepiej przybliżyć sylwetkę tego zawodnika, poprosiliśmy Łukasza o udzielenie krótkiego wywiadu:

Perfekt-tv / MMABlog:Witaj,

Łukasz Rajewski: Witam!

Perfekt-tv / MMABlog: Na gali Angels of Fire IV – Against All Odds 15 listopada br. w Płocku będziesz walczył o tytuł Zawodowego Młodzieżowego Mistrza Polski . Jak przyjąłeś to wyzwanie.

Łukasz Rajewski: Jestem zaszczycony, że będę mógł zawalczyć o tytuł na tak świetnej gali i w takim doborowym towarzystwie.

Perfekt-tv / MMABlog: Przez wielu jesteś stawiany w roli faworyta tego pojedynku. Jak Ty oceniasz swoje szansę w tej walce. Michał Neumann to Twój rywal do tytułu, co wiesz o swoim przeciwniku.

Łukasz Rajewski: Michał jest aktualnym vice Mistrzem Polski Młodzieżowców, po za tym  nie wiem o nim nic. Ale jedno jest pewne na pewno go nie zlekceważę.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak wyglądają przygotowania to tego pojedynku. Czy szykujesz coś specjalnego na tą walkę, czym możesz  zaskoczyć przeciwnika.

Łukasz Rajewski: Cały czas jestem w treningu. Pod kierunkiem tej walki przygotowuję się pod okiem Roberta Rajewskiego – taty od dwóch tygodni, ale te przygotowania są także ukierunkowane pod  Mistrzostwa  Europy seniorów które będą dwa tygodnie po gali. Czy zaskoczę… zobaczymy Grin

Perfekt-tv / MMABlog: Debiutowałeś na Aof III. Pamiętasz tą walkę. Co czułeś w drodze do ringu. Wiedziałeś, że na hali jest duża grupa ludzi, która przyszła specjalnie na galę by zobaczyć Ciebie w ringu. Walczyłeś praktyczni na swoim podwórku.

Łukasz Rajewski: Tak, jak można zapomnieć swój debiut. W drodze do ringu nie zwracałem uwagi na otoczenie, ludzi, efekty, widziałem tylko ring i przeciwnika. Emocje były wtedy niesamowite!

Perfekt-tv / MMABlog: Krótko po tej walce dostałeś powołanie do kadry Polski. Jak zostałeś przyjęty przez innych kadrowiczów. Z kim jesteś w przyjaźni.

Łukasz Rajewski: W kadrze byłem już troszkę wcześniej, na walkę na Angels of Fire III przyjechałem prosto ze zgrupowania kadry. W kadrze panuje świetna atmosfera i wszyscy się przyjaźnimy. Nie odczuwam tego, że jestem w niej najkrócej.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak radzisz sobie ze stresem przed meczowym, czy masz jakieś „czary mary” lub inne zaklęcia, które mają przynieść Ci powodzenie w walce. Jak porażki wpływają na Ciebie. Czy trudno Ci pozbierać się po przegranej.

Łukasz Rajewski:  Moje jedyne „czary mary” to skupienie i wyciszenie  się przed walką. Nie jestem zabobonny. Do stresu przed walką trzeba przywyknąć.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki ? . Dlaczego właśnie Kick – Boxing, dyscyplina wymagająca wiele poświęcenia i samodyscypliny a na dodatek wynagrodzenie w Polsce jak na razie nikogo nie zadowala w tej dyscyplinie.

Łukasz Rajewski: Kolega mnie zachęcił do startu w Mistrzostwach Polski juniorów, wystartowałem, wygrałem i zostałem Grin A co do wynagrodzenia to na razie staram się o tym nie myśleć, teraz traktuję to jako hobby a nie zawód. Wink

Perfekt-tv / MMABlog: Która ze stoczonych walk była dla Ciebie najtrudniejsza ? Najbardziej cenisz sobie wygraną z:

Łukasz Rajewski: Takie walki dopiero przede mną!

Perfekt-tv / MMABlog: Były jakieś kontuzje w Twojej karierze, jak sobie z nimi radzisz ? Czy byłeś znokautowany.

Łukasz Rajewski: Jak na razie obyło się bez większych kontuzji poza drobnymi urazami. Zaliczyłem kiedyś KO na pucharze świata. Pierwszy i ostatni raz!

Perfekt-tv / MMABlog: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem ? Czy masz idola na którym się wzorujesz lub wzorowałeś.

Łukasz Rajewski: Lubię Oscara de la Hoyę i Roya Johnsa Jr. Oraz całą czołówkę z K-1 max. Staram się walczyć według swojego stylu.

Perfekt-tv / MMABlog: Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

Łukasz Rajewski: Bez różnicy. Każdy z nich ma świetne umiejętności i przygotowanie.

Perfekt-tv / MMABlog: Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie: dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu.

Łukasz Rajewski: Za krótko jestem w tym sporcie i na razie nie odpowiem na to pytanie.

Perfekt-tv / MMABlog: Twoja najbliższa rodzina  po za mamą  czynnie uprawia sporty walki, Ty, Twoja siostra oraz trzech Twoich braci a głowa rodziny jest trenerem. Zastanawiam się jak wasza mama może zapanować nad wami. Czy duża jest rywalizacja o dominację między wami. Zapewne nie raz dochodzi do punktów zapalnych, jak je rozwiązujecie.

Łukasz Rajewski:  Myślę, że mama nie ma z tym problemów. Poza drobnymi wyjątkami na ogół jesteśmy w domu spokojni, każdy ma swoje zajęcie. Punkty zapalne hm… chyba takich nie ma za często Wink

Perfekt-tv / MMABlog: Co dzieję się z Tobą  po za ringiem:

Łukasz Rajewski: Uczę się i trenuję.

Perfekt-tv / MMABlog: Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby po za sportami walki?

Łukasz Rajewski: Muzyka zależy od nastroju. Mam wiele ulubionych filmów, poza sportami walki „interesuję” mnie wszystko co związane z przygotowaniem do matury Wink

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?

Łukasz Rajewski: Chciałbym  studiować prawo, no i oczywiście dalej trenować i walczyć.

Perfekt-tv / MMABlog: Każdy o czymś marzy. Twoje największe marzenie?

Łukasz Rajewski: Sportowe marzenie to walczyć na największych galach na świecie.

Perfekt-tv / MMABlog: Dzięki, że poświęciłeś mi tyle czasu, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół oraz rodzinę. Do zobaczenia 15 listopada  na Angels of Fire IV – Against All Odds: Płock

Łukasz Rajewski: Dziękuje i do zobaczenia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis