MMA PLNajnowszeBez kategoriiAngels of Fire IV: Kamil Małysz przed galą! Wywiad!

Angels of Fire IV: Kamil Małysz przed galą! Wywiad!

kamil_malysz.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na Gali Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. W Płocku , odbędą się aż trzy turnieje 4-osobowe. Jeden w MMA, dwa  na zasadach K-1 w kategorii wagowej do – 75 kg oraz -95kg. Już wcześniej federacja AoF organizowała turnieje na swoich galach z tą różnicą, że te wcześniejsze to były turnieje 8 osobowe.

W turnieji do – 95kg jednym z czwórki zawodników jest Kamil Małysz. Małysz już raz walczyć  na AoF III. To właśnie na AoF III w pięknym stylu pokonał Litwina Denis Juskievicz  przez KO w 2 R. Kamil z walki na walkę staje się kompletnym Kick Boxerem. Połączenie technik ręcznych z nożnymi na wysokim poziomie, dobra koordynacja ruchowa, dynamiczny, nie zły boks, jak naruszy przeciwnika nie odpuści, wie jak taką akcję zakończyć, oby tak dalej a już nie długo może być gwiazdą europejską.

Trener Kamila, Witek Kostka, powiedział, że Kamil po gali AoF III złapał wiatr w skrzydła. Z dużo większą determinacją podchodzi do treningów, nie trzeba go do niczego przymuszać, sam doprasza się o większe obciążenia.
Nie zawsze wygrywał ma też i porażki. Przegrał pojedynek o Zawodowe Mistrzostwo Polski organizacji PZKB z Michałem Olaśem (Rosomak Wa-wa). Widać, że jest to młody jeszcze zawodnik ale mający papiery na świetnego zawodnika.
Jak zawalczy Kamil  na Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. w Płocku, zobaczymy już nie długo. Przeciwnikiem Małysza w półfinale będzie Petr Michalec.

Kamil Małysz:
Klub : Paco Katowice
Trener : Witold Kostka
Wiek: 24 lata
Wzrost: 189 cm
Waga: 95 kg
Walki: 29 (22 wygranych; 7 przegranych; 4 wygrane przez KO)
Sukcesy:

Mistrz Polski w Kickboxingu (full contact) (2008r.)
Vice Mistrz Polski w K-1 (czerwiec 2008r.)
Zwycięstwo w pojedynku z byłym mistrzem świata – Mo Kargbo – Anglia 2007r.
Złoty medal w Turnieju nad Morzem Czarnym – Bułgaria 2007r.
Vice Mistrz Polski w Kickboxingu z low kick 2007r.
IV miejsce na Mistrzostwach Świata

Aby lepiej przybliżyć sylwetkę tego zawodnika, poprosiliśmy Kamila o udzielenie krótkiego wywiadu:

Perfekt-tv / MMABlog: Witaj,

Kamil Małysz: Witam również

Perfekt-tv / MMABlog: Na gali Angels of Fire IV – Against All Odds 15 listopada br. w Płocku weźmiesz udział w czteroosobowym turnieju na zasadach K-1 w kategorii wagowej -95kg. Będzie to Twój drugi występ w tej organizacji. Jak odebrałeś zaproszenie do tego turnieju.

Kamil Małysz: To dla mnie duże wyróżnienie walczyć na najlepszej gali zawodowej w Polsce.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak oceniasz swoje szansę na wygranie tego turnieju. Martwi, że nic nie wiemy o Twoim przeciwniku z walki półfinałowej.

Kamil Małysz: Tak, nic o nim nie wiem, dlatego trudno się wypowiedzieć na ten temat. Wiem tyle że dam z siebie wszystko.

Perfekt-tv / MMABlog: Wiemy, że w tym samym turnieju wystąpi Twój kolega klubowy, Kamil Sokołowski. Jak więc trwały przygotowania do tego turnieju ? Jest duża szansa, że możecie stoczyć walkę finałową z Sokołem. Czy nie będzie jakiś zgrzytów między wami, czy potrzebna jest wam taka konfrontacja.

Kamil Małysz: Tak, mam nadzieję że spotkamy się w finale i damy dobrą walkę. Na pewno nie będzie żadnych zgrzytów między nami. Ważymy mniej więcej tyle samo dlatego pewnie jeszcze nie raz się spotkamy w ringu. Co do przygotowań, były takie jak przed każdą walką, może trochę mniej sparingów z Kamilem.
Perfekt-tv / MMABlog: Jak radzisz sobie ze stresem przed meczowym, czy masz jakieś „czary mary” lub inne zaklęcia, które mają przynieść Ci powodzenie w walce. Jak porażki wpływają na Ciebie. Czy trudno Ci pozbierać się po przegranej.

Kamil Małysz: Staram się skoncentrować na walce i relaksuję się. Nie mam żadnych zaklęć.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki ? . Dlaczego właśnie Kick – Boxing, dyscyplina wymagająca wiele poświęcenia i samodyscypliny a na dodatek wynagrodzenie w Polsce jak na razie nikogo nie zadowala w tej dyscyplinie.

Kamil Małysz: Zawsze podobały mi się sporty walki. Zacząłem trenować w wieku 16 lat. Niestety w moich okolicach nie było żadnego klubu ani trenera, który by miał jakieś pojęcie, żeby mnie dobrze przygotować do walki. Głównie trenowałem z moimi kolegami. Potem pojawił się pierwszy trener Piotrek, pierwsze starty. Ale wszystko się rozkręciło gdy zacząłem trenować w Paco, czyli jakieś dwa lata temu.
Co do wynagrodzenia w Polsce to można powiedzieć że go wcale nie ma, każdy jest zdany na siebie i na pomoc znajomych.

Perfekt-tv / MMABlog: Która ze stoczonych walk była dla Ciebie najtrudniejsza ? Najbardziej cenisz sobie wygraną z:

Kamil Małysz: Mo Kargbo był najbardziej doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem. Chociaż z nim wygrałem, to była jedna z moich najtrudniejszych walk. Poza tym starciem walka z Białorusinem z Mistrzostwach Świata, no i z Michałem Olasiem.

Perfekt-tv / MMABlog: Były jakieś kontuzje w Twojej karierze, jak sobie z nimi radzisz ? Czy byłeś znokautowany.

Kamil Małysz: Na szczęście jeszcze nie przytrafiła mi się do tej pory żadna poważniejsza kontuzja. Jak na razie nie przegrałem przed czasem i mam nadzieje że się to nie stanie.

Perfekt-tv / MMABlog: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem ? Czy masz idola na którym się wzorujesz lub wzorowałeś.

Kamil Małysz: Kilku zawodników z czołówki K1-: Aerts, Hoost, Le Banner.

Perfekt-tv / MMABlog: Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

Kamil Małysz: Jeśliby mi się udało osiągnąć poziom światowy, to oczywiście z najlepszym.

Perfekt-tv / MMABlog: Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie w sprawie stosowania dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu.

Kamil Małysz: Niestety wszystko zmierza w tym kierunku. Na pewno trzymając dobrą dietę, prawie niemożliwe było by dotarcie na sam szczyt.

Perfekt-tv / MMABlog: Co o Twojej karierze sądzi rodzina, jak na nią reagują , jak to przeżywają.

Kamil Małysz: Bardziej są zestresowani moimi walkami niż ja sam. Ale wspierają mnie i cieszą się że uprawiam jakiś sport.

Perfekt-tv / MMABlog: Komu najbardziej zawdzięczasz i kto miał największy udział w Twojej  karierze ?

Kamil Małysz: Na pewno największy udział ma mój trener Witek i oczywiście ludzie, z którymi na co dzień trenuje.

Perfekt-tv / MMABlog: Co dzieję się z Tobą  po za ringiem to:

Kamil Małysz: Pewnie to co u każdego, kto uprawia sporty walki w Polsce, czyli praca i rodzina. Na nic innego nie ma czasu.

Perfekt-tv / MMABlog: Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby poza sztukami walki? Dziewczyna, żona….

Kamil Małysz: Słucham prawie każdej muzyki, lubię kino akcji. Co do hobby- tak jak wyżej powiedziałem ciężko na cokolwiek znaleźć czas.

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?

Kamil Małysz: Nie planuję przyszłości. A co będzie dalej, zobaczymy. Mam nadzieję że będę uprawiał ten sport jak najdłużej.

Perfekt-tv / MMABlog: Każdy o czymś marzy. Twoje największe marzenie?

Kamil Małysz: Żebym trenując Kick – Boxing nie musiał pracować. No i wiadomo, chciałbym osiągnąć coś więcej w tym sporcie.

Perfekt-tv / MMABlog: Dzięki, że poświęciłeś mi tyle czasu, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół oraz rodzinę. Do zobaczenia 15 listopada w Płocku na Angels of Fire IV – Against All Odds: Płock

Kamil Małysz: Dziękuję i również pozdrawiam.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis