MMA PLNajnowszeBez kategoriiAngels of Fire IV: Daniel Obrzut przed galą. Wywiad!

Angels of Fire IV: Daniel Obrzut przed galą. Wywiad!

daniel_obrzut2.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na Gali Angels of Fire IV ” Against All Odds”15 listopada br. W Płocku, odbędzie się turniej 4-osobowy na zasadach MMA w wadze do -73 kg o Puchar Młodzieżowego Mistrza Polski federacji AoF.  Jednym z uczestników tego turnieju jest: Daniel Obrzut.

Klub : Bastion Tychy/Katowice
Trener : Sławek Szamota
Wiek : 18 lat
Wzrost : 178 cm
Waga : 73 kg
Walki :

Osiągnięcia :

Złoty medalista VII Mistrzostw Polski ( Bytom ),
Brązowy Medalista w full contact jiujitsu ( Czeladź ),
2 x Mistrz Polski w Kempo Tai Jutsu,
Złoty Medalista V Mistrzostw Polski Viet Vo Dao,
2 x Złoty Medalista Shido-Ligi

Obrzut to wyróżniający się zawodnik młodego pokolenia MMA w Polsce. Jego walka na Gali Angels of Fire IV ” Against All Odds” będzie dla tego zawodnika debiutem na zawodowym ringu. Aby lepiej przybliżyć sylwetkę tego zawodnika, poprosiliśmy Daniela o udzielenie krótkiego wywiadu:

Perfekt-tv / MMABlog:Witaj

Daniel Obrzut: Witam

Perfekt-tv / MMABlog: Na gali Angels of Fire IV – Against All Odds 15 listopada br. w Płocku weźmiesz udział w czteroosobowym turnieju MMA . Będzie to Twój debiut zawodowy i to od razu w turnieju. Jak odebrałeś zaproszenie do tego turnieju.

Daniel Obrzut: Bardzo się ucieszyłem z tego zaproszenia. Podoba mi się, że młodym, nieznanym zawodnikom też daje się szanse wzięcia udziału w tak dużej imprezie. Turniej będzie z pewnością sprawdzianem mojego przygotowania, zwłaszcza gdyby udało mi się wygrać pierwszą walkę.

Perfekt-tv / MMABlog: Przez większość znawców MMA w Polsce, Twój przeciwnik Przemysław Zbiciak jest typowany do roli głównego faworyta tego turnieju, jak Ty oceniasz swoje szansę na wygraną z nim. Co wiesz o swoim przeciwniku.

Daniel Obrzut: Z pewnością Przemek uważany jest za faworyta, ale to jest walka i zawsze mam 50% szans, że uda mi się ją wygrać. O Przemku wiem tyle, że dosyć dobrze walczy w parterze.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak przygotowujesz się do tego pojedynku ? Jakieś specjalne treningi ? Specjalna dieta ? Sparingpartnerzy ….

Daniel Obrzut:Staram się jak najlepiej przygotować kondycyjnie. Treningi są raczej standardowe poza kilkoma elementami. Nie stosuje żadnej specjalnej diety. W przygotowaniach po za oczywiście Sławkiem Szamotom pomaga mi Paweł Ostasz, Jarek Rataj i paru innych chłopaków.

Perfekt-tv / MMABlog: Twoim trenerem jest Sławek Szamota, czy przed tym pojedynkiem przygotowujecie z trenerem strategie specjalnie pod Przemka czy robicie swoje i koncentrujecie się na przygotowaniu typowo do turnieju.

Daniel Obrzut: Są pewne założenia jak walczyć z Przemkiem, ale nie nazwałbym tego strategią.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak radzisz sobie ze stresem przed meczowym, czy masz jakieś „czary mary” lub inne zaklęcia, które mają przynieść Ci powodzenie w walce. Jak reagujesz na porażki. Czy trudno Ci pozbierać się po przegranej.

Daniel Obrzut: Na razie nie odczuwam stresu, być może zmieni się to w dniu gali. Na porażki reaguje różnie. Jeśli przeciwnik jest ode mnie dużo lepszy i przegrywam to jakoś to akceptuje. Najbardziej nie lubię przegrywać z własnej głupoty albo z powodu złego przygotowania kondycyjnego.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki ? Czy od początku było to MMA. Dlaczego właśnie MMA, dyscyplina wymagająca wiele poświęcenia i samodyscypliny a na dodatek wynagrodzenie w Polsce jak na razie nikogo nie zadowala w tej dyscyplinie.

Daniel Obrzut: Trenować zacząłem w rudzkim klubie Kempo Tai Jutsu. Na treningi wybrałem się raczej z powodu nadmiaru wolnego czasu i chęci zgubienia paru zbędnych kilogramów. Na początku nie myślałem żeby zostać zawodnikiem, ale po pierwszych przegranych zawodach obudziła się we mnie sportowa złość i chęć wystartowania w kolejnych. W MMA podoba mi się różnorodność technik, które można zastosować. Zarobki? To moja pierwsza walka za pieniądze i nie narzekam. Do tej pory to ja musiałem płacić za startowe a tutaj wreszcie ktoś mi zapłaci.

Perfekt-tv / MMABlog: Która ze stoczonych walk była dla Ciebie najtrudniejsza ? Najbardziej cenisz sobie wygraną z:

Daniel Obrzut: Nie przypominam sobie żeby któraś z walk była szczególnie trudna. Najbardziej cieszę się z wygranej nad Arkadiuszem Maćkowskim, trenerem z Gliwic.

Perfekt-tv / MMABlog: Były jakieś kontuzje w Twojej karierze, jak sobie z nimi radzisz ? Czy byłeś znokautowany.

Daniel Obrzut: Miałem jedną poważniejszą kontuzję kolana ale udało mi się ja wyleczyć. Jeśli chodzi o nokauty to raz byłem bliski doznania tej „przyjemności”.

Perfekt-tv / MMABlog: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem ? Czy masz idola na którym się wzorujesz.

Daniel Obrzut: Nie mam ulubionego zawodnika, na nikim się nie wzoruje.

Perfekt-tv / MMABlog: Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

Daniel Obrzut: Może z Andersonem Silvą. Bardzo podoba mi się styl, w jakim walczy.

Perfekt-tv / MMABlog: Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie w sprawie stosowania dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu.

Daniel Obrzut: Uważam, że stosowanie dopingu wypacza idee sportu. Wszystko można osiągnąć, każdy wynik a jeśli ktoś jest na tyle leniwy, że zamiast nad sobą pracować woli iść na skróty to już jego sprawa. Ja się na to nie pisze.

Perfekt-tv / MMABlog: Co o Twojej karierze sądzi rodzina, jak na nią reagują , jak to przeżywają.

Daniel Obrzut: Rodzina cieszy się z moich wygranych. Po przegranych wspiera i motywuje. Martwią się o mnie ale nie uważają, że robie coś złego.

Perfekt-tv / MMABlog: Komu najbardziej zawdzięczasz i kto miał największy udział w Twojej  karierze ?

Daniel Obrzut: Najwięcej zawdzięczam oczywiście moim trenerom. Tym z pierwszego klubu Rafałowi Burdzikowi i Leszkowi Franikowi oraz obecnemu trenerowi Sławkowi Szamocie. To dzięki nim zdobyłem doświadczenie w amatorskich startach, na pewno jeszcze długo od tego nie odejdę.

Perfekt-tv / MMABlog: Co dzieję się z Tobą  po za ringiem to:

Daniel Obrzut: Oczywiście szkoła. Jestem teraz w klasie maturalnej, więc musze jakoś godzić naukę z treningami.

Perfekt-tv / MMABlog: Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby poza sztukami walki?

Daniel Obrzut: Muzyki słucham różnej w zależności od humor. Moim ulubionym filmem zdecydowanie jest „Forrest Gump”. Właściwie poza sztukami walki niczym szczególnie się nie interesuje. Lubię czasem wyjść z dziewczynom do kina czy wyjechać gdzieś ze znajomymi.

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?

Daniel Obrzut: Plany na najbliższą przyszłość to zdać maturę i wybrać studia. Oczywiście w dalszej perspektywie chciałbym walczyć jako zawodowiec.

Perfekt-tv / MMABlog: Każdy o czymś marzy. Jakie jest Twoje największe marzenie?

Daniel Obrzut: Marze o tym, aby w moim życiu wszystko ułożyło się po mojej myśli i żebym mógł zarabiać na życie robiąc to, co najbardziej lubię.

Perfekt-tv / MMABlog: Dzięki bardzo, że poświęciłeś mi tyle czasu, dzięki za udzielony wywiad, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół., rodzinę. Do zobaczenia 15 listopada w Płocku na Angels of Fire IV – Against All Odds: Płock

Daniel Obrzut: Dzięki za pozdrowienia i wywiad. Widzimy się w Płocku mam nadzieję, że moje walki będą się podobać.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis