MMA PLFreak FightAndrzej Wasilewski daje szansę! Walka zawodowa… youtuberów już na gali w czerwcu?

Andrzej Wasilewski daje szansę! Walka zawodowa… youtuberów już na gali w czerwcu?

Foto: autor - Tomasz Radzik

Freak fighty coraz odważniej wkraczają do świata sportów walki. Szansę na promocje swoich gal polegającą na zatrudnianiu znanych osobistości spostrzegł jeden z największych promotorów bokserskich w Polsce – Andrzej Wasilewski.

O ile kilka lat temu, walki Popka, czy Tomasza Oświecińskiego na KSW wzbudzały skrajne emocje wsród kibiców, tak dziś walki celebrytów to jeden z najszybciej rozwijających się nurtów w świecie sportów walki. Dobrym dowodem na to jest powstanie wielu nowych organizacji tego typu w naszym kraju. Do Fame MMA dołączyły ostatnio MMA Vip Marcina Najmana czy Elite League.

O ile w Polsce największą popularnością cieszą się freak fighty w formule mieszanych sztuk walki, o tyle w Stanach głośniejsze są pojedynki bokserskie. Najpopularniejszymi celebrytami – zawodnikami są w ostatnim czasie Jake i Logan Paul, których pojedynki wzbudzają wiele kontrowersji. W tym wypadku obowiązuje zasada – “nieważne jak mówią, ważne że mówią”. Nie ma wątpliwości, że subskrypcję PPV na walkę Paula wykupi wielu kibiców, chociażby po to, aby zobaczyć jak Ben Askren daje mu lekcję pokory.

Potencjał biznesowy walk freaków zauważa Andrzej Wasilewski – jeden z najbardziej uznanych promotorów bokserskich w Polsce.

Grupa promotorska Knockout Boxing Night opublikowała post, w którym namawia influencerów do udziału w ich gali.

RZUCAMY WYZWANIE! Łatwo dzisiaj zadebiutować w MMA, pytanie czy znajdą się influencerzy gotowi skrzyżować rękawice na największej gali boksu w 2021 roku?! PISZCIE -> boks@knockout.pl

Myślicie, że znajdą się celebryci chętni sprawdzić swoje umiejętności w ringu bokserskim?

Zobacz także:

Gamrot i Holtzman zważeni! Polak naładowany emocjami przed UFC on ABC 2 [WIDEO]

Mateusz Gamrot i Scott Holtzman zważeni przed jutrzejszą galą UFC on ABC 2. Polak na pierwszym spotkaniu twarzą w twarz ze swoim najbliższym rywalem był bardzo naładowany emocjami. Chęć sportowej rywalizacji aż kipiała z jego oczu.

Paweł Jóźwiak zainteresowany Materlą: Jest zawsze u nas mile widziany!

Michał Materla (29-8) po wielu latach współpracy pożegnał się z największą organizacją w naszym kraju. ”Cipao” aktualnie jest związany jedynie z EFM. Bez zaskoczenia wiele federacji będzie zainteresowanych walkami legendy KSW. Mamy już pierwszego chętnego. Mowa o… Fight Exclusive Night!

Krwawa łaźnia na gali EFM SHOW! Formuła cage boks to dobry pomysł?

Nowa formuła dostarczyła dużo emocji już przy pierwszej walce na gali EFM Show. To była dosłownie krwawa łaźnia. Nie brakowało charakteru i walki do samego końca. Ostatecznie w trzeciej rundzie Szymon Broncel zastopował twardego Piotra Wołowika.