MMA PLKSWAndrzej Kostyra tłumaczy usunięcie wywiadu z Mirosławem Oknińskim

Andrzej Kostyra tłumaczy usunięcie wywiadu z Mirosławem Oknińskim

Dziennikarz Super Expressu Andrzej Kostyra opublikował na swoim kanale na YouTube wyjaśnienie usunięcia głośnego w ostatnich dniach wywiadu z trenerem Mirosławem Oknińskim.

Materiał, który Andrzej Kostyra opublikował wywołał lawinę komentarzy, a wszystko ze względu na kontrowersyjne słowa, które wypowiadał w nim trener Mirosław Okniński. 

Legenda trenerska polskiego MMA atakował w min, m.in. Mariusza Pudzianowskiego i Łukasza Jurkowskiego.

O „Jurasie” mówił tak:

„„Juras” jest potrójnym zdrajcą. U mnie trenował raz. Wygrał KSW. No odszedł ode mnie. Udawał, że u mnie nie trenował. Powiedział, że on tam sam w garażu trenował. Później przyszedł do mnie i mówi mi (przegrał z Chmielewskim w KSW): Mirek ja cię przepraszam, ja tu z tobą. Chcę z tobą trenować. Pomóż mi.  – no bo przegrał. No to go wziąłem. Wygrał 4 czy 5 walk po kolei. No i znowu odszedł. I mówi: Jest wszystko OK. Ja mogę robić co chcę. Ja mówię: OK. Możesz robić co chcesz. Tylko po co mówisz, że u mnie trenowałeś, później mówisz, że nie trenowałeś? Później odchodzisz, później przychodzisz i mnie przepraszasz. Później znowu odchodzisz. Później się spotykamy trzeci raz: A zapomnijmy już te sprawy.

Ja tam kiedyś zrobiłem 5 gal w jednym miesiącu i sponsorzy mi nie zapłacili. Tam był jakiś problem. To kto pierwszy to ujawnił? ŁUKASZ „JURAS” JURKOWSKI. To po prostu jest taki człowiek, który zawsze ci pomoże jak jesteś u góry, ale jak jesteś na dnie też ci pomoże, zepchnie cię ze schodów, z balkonu albo doniesie na Ciebie.”

Teraz dowiadujemy się, dlaczego ten materiał został usunięty z YouTube i kto stoi za usunięciem tego materiału:

“Decyzję o tym, żeby zdjąć ten wywiad podjąłem ja, osobiście.

W tym wywiadzie pojawiły się stwierdzenia, które były stwierdzeniami procesowymi. Zapowiadał się kolejny proces. Juras Jurkowski kontra trener Mirosław Okniński. Już jeden taki proces jest między Martinem Lewandowskim a Mirosławem Oknińskim i chciałem tego uniknąć. Chciałem schłodzić atmosferę. Nie chciałem, żeby doszło do tego procesu i podjąłem taką a nie inną decyzję.”

Cały odcinek vloga KOstyra, w którym dziennikarz Super Expressu tłumaczy usunięcie wywiadu z Mirosławem Oknińskim poniżej: