MMA PLKSWAnderson Silva zwolniony z UFC! Brazylijczyk jest wolnym agentem. Nadałby się do KSW?

Anderson Silva zwolniony z UFC! Brazylijczyk jest wolnym agentem. Nadałby się do KSW?

Foto: Facebook/ Anderson Silva

To już oficjalna wiadomość! Anderson Silva zwolniony z organizacji UFC! Brazylijczyk w największej organizacji MMA na świecie przebywał aż 14 lat. Teraz staje się wolnym agentem.

“Spider” mimo 45 lat na karku, ciągle rozważa kontynuowanie kariery gdzieś poza UFC. Czy po usługi Brazylijczyka powinno zgłosić się KSW? W tym wieku nadałby się do walki w okrągłej klatce polskiego giganta?

Anderson Silva zwolniony z UFC! Brazylijczyk jest wolnym agentem. Nadałby się do KSW?

Anderson Silva został zwolniony z kontraktu po porażce z Uriahem Hallem. Miała ona miejsce na gali 31 października. Brazylijczyk przegrał tamto starcie przez TKO w trzeciej rundzie.

45-latek tym samym przedłużył do trzech serię porażek. W ostatnich sześciu walkach wygrał tylko raz. Po drodze anulowano jego zwycięstwo nad Nickiem Diazem po wykryciu niedozwolonych substancji u obu zawodników. Tamtą walkę traktuje się jako nieodbytą.

Już po ostatniej walce, Silva nie potwierdzam zawieszenia rękawic na kołku, a decyzję o sportowej emeryturze zawiesił. Co ciekawe, usługami Andersona Silvy nie jest zainteresowana organizacja Bellator MMA. Szef drugiej największej organizacji MMA w Stanach Zjednoczonych stwierdził wówczas, że Bellator ma dużo świetnych zawodników w kategorii średniej i ma na nią dobry plan bez obecności “Spidera”.

Czy zatem Anderson Silva pokusi się jeszcze zawalczyć na jakiejś innej gali. Na przykład na KSW? Na przykład z Mamedem Khalidovem, którego swego czasu wysyłano do UFC właśnie na walkę z “Pająkiem”?

Zobacz także:

Jose Aldo wraca do oktagonu! Wystąpi za miesiąc w Las Vegas!

Stało się! Jose Aldo wraca do oktagonu! Pojedynek z byłym mistrzem wagi piórkowej, a obecnie walczącym zawodnikiem dywizji koguciej wywalczył sobie Marlon Vera.

Bellator 253 – wyniki. AJ McKee Jr. efektownie poddał Caldwella i awansował do finału Grand Prix!

Za nami gala Bellator 253 w Uncasville w stanie Connecticut. Właśnie poznaliśmy pierwszego finalistę Grand Prix wagi piórkowej.

Andrzej Grzebyk o złamaniu nogi na KSW: Nie mogłem powiedzieć: “Panie sędzio, noga się zepsuła, nie będę walczył”

Andrzej Grzebyk zabrał głos o złamaniu nogi na minionej gali KSW 56. Tam Polak przegrał z Litwinem Mariusem Zaromskisem przez TKO w pierwszej rundzie. Jednak porażka ta nie była spowodowana brakiem umiejętności, a kontuzją.