MMA PLNajnowszeBez kategoriiAnderson Silva o zlekcewazeniu Cote – to nieprawda!

Anderson Silva o zlekcewazeniu Cote – to nieprawda!

abd8ff1cf3159c5eac43390e50be566d.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Wiele osób zarzuciło po walce Andersonowi Silvie zlekceważenie przeciwnika i unikanie walki. Został za to również wygwizdany przez publiczność zebrana na gali.

“Wiele osób mówi, ze zlekceważyłem Cote, a tymczasem jest to nieprawda. 

-Silva powiedział w wywiadzie z Sherdogiem.

Moja strategia było od początku walczyć przez piec rund. Przez pierwsze trzy sprowokować go do popełnienia błędów, a podczas czwartej i piątej spróbować go znokautować. To działało, a największym dowodem jest to, ze nie zmarnowałem żadnego ciosu. Trafiłem kilkoma dobrymi ciosami i kolanami, ale niestety złapał kontuzje i walka się skończyła. To nie moja wina.

Zapytany o rewanż z Cote Silva powiedział, ze leży to w gestii prezydenta UFC – Dany White, który swoja droga byl bardzo zaskoczony występem Andersona Silvy.

“Jesli Dana White uwaza, ze Cote zasluguje na to walke, bede gotowy.”

– powiedział Silva.

 

Pojawiła sie również plotka, ze Silva w następnym pojedynku może się spotkać w lutym, w Londynie z Chuckiem Liddellem w wadze półciężkiej. Informacja ta nie została jednak przez Silve potwierdzona.

 

Mistrz wagi średniej, który w klatce nie został pokonany ani razu, a wygrał osiem walk planuje teraz wakacje. Jeśli czytaliście z nim kiedyś wcześniej jakiś wywiad to na pewno się domyślacie, ze oznacza to po prostu lekkie treningi albo seminaria.

 

“Zamierzam spędzić tydzień w Tybecie w domu mojego przyjaciela, a potem wyjeżdżam do Tajlandii doskonalić swoje umiejętności Muay Thai.” – dodał Silva.

 

Warto dodać, ze pojawił się artykuł, w którym to Cote miał powiedzieć, ze Silva walczył tak, bo bal sie wymiany z nim. Niestety został on zrobiony przez dziennikarza znanego z lekkiego przekręcania wypowiedzi swoich rozmówców, plus Cote, raczej nieznany z gadania głupot, słabo mówi po angielsku.

 

Bez wątpienia Kanadyjczyk będzie chciał rewanżu z Silva, w końcu jest pierwszym zawodnikiem, który wytrzymał z nim do 3 rundy w UFC, czy to się jednak wydarzy, nie wiadomo. Walka z Chuckiem byłaby na pewno hitem, ale na jej potwierdzenie trzeba będzie jeszcze pewnie sporo poczekać.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis