MMA PLPolski Związek MMAAmatorska Liga MMA ogłasza założenie Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki

Amatorska Liga MMA ogłasza założenie Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować całe nasze środowisko, iż w dniu 03 września w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieście został zarejestrowany Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki. Jest to wielki krok dla wszystkich osób zajmujących się MMA w naszym kraju. Podstawą są tworzone przez nas wszystkich od wielu lat świetnie funkcjonujące struktury Amatorskiej Ligi MMA. Jest to najstarsza i najdłużej cyklicznie rozgrywana Liga Amatorskiego MMA na świecie.

Amatorska Liga MMA nieprzerwanie działa od 2005, na przestrzeni 14 lat do chwili obecnej zorganizowanych zostało 170 edycji, w których łącznie wystartowało 24 307 zawodników i zawodniczek. Od września 2012 prowadzony jest ranking zawodników startujących w zawodach ALMMA – na chwilę obecną znajduje się w nim 740 klubów.

Wszystkie walki są nagrywane i zamieszczane na kanale Amatorska Liga MMA na YouTube – znajduje się na nim obecnie 7929 nagrań, posiada 3 819 subskrypcji, 2 970 889 wyświetleń Profil na portalu Facebook ALMMA – Amatorska Liga MMA posiada 20 752 fanów

Po zarejestrowaniu Związku Sportowego wstąpiliśmy w poczet członków międzynarodowej organizacji MMA, Również wstąpiliśmy w poczet członków Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, tym samym stając się 47 federacją dyscyplin sportów nieolimpijskich, która z całą starannością zamierza przestrzegać Światowy Kodeks Antydopingowy (WADA). Nasza działalność zmierza do dalszego rozwoju sportu amatorskiego MMA w Polsce. Do projektu zapraszamy wszystkie organizacje. Chcemy ten wspaniały sport rozwijać, społeczność edukować i zasłużyć sobie na miano godnego partnera dla władz światowych i krajowych (rządowych i samorządowych).

O naszych działaniach na bieżąco będziemy informować.

Informacja prasowa.