MMA PLUFCAmanda Nunes ponownie będzie bronić pasa wagi piórkowej. Tym razem z Megan Anderson

Amanda Nunes ponownie będzie bronić pasa wagi piórkowej. Tym razem z Megan Anderson

Foto: UFC
Foto: UFC

Amanda Nunes (20-4) jest obecnie posiadaczką dwóch mistrzowskich pasów w UFC. 12 grudnia podczas gali UFC 256 Brazylijka będzie bronić tytułu w kategorii piórkowej przeciwko Megan Anderson (11-4).

O zestawieniu, na które zgodziły się już zawodniczki poinformował Brett Okamoto z portalu ESPN.

Nunes zdobyła drugi mistrzowski pas w grudniu 2018 roku, kiedy w zaledwie 51 sekund znokautował słynną Cris Cyborg. Do pierwszej obrony doszło po aż półtorej roku. Podczas czerwcowej gali UFC 250 “Lwica” pewnie na punkty pokonała Felicię Spencer. Teraz niespodziewanie w kolejnej walce Brazylijka będzie ponownie bronić pasa w cięższej kategorii wagowej. Uznawana już za najlepszą zawodniczkę w historii kobiecego MMA Nunes będzie chciała przedłużyć swą znakomitą serię zwycięstw, która jak dotąd doszła do 11.

Anderson do UFC trafiła jako mistrzyni żeńskiej organizacji Invicta FC. Jak dotąd Australijka w organizacji Dany White’a wygrała 3 z 5 walk. Musiała uznać wyższość Holly Holm oraz wspomnianej wyżej Spencer. Od czasu porażki z Kanadyjką kolejna pretendentka wygrała dwie walki kończąc rywalki w pierwszych rundach. Zarah Fairn dos Santos przegrała przez poddanie, zaś Norma Dumont Viana została znokautowana.

Zobacz także:

“Cieszyński Ksiażę” dostał dużą szansę. Zawalczy o mistrzowski pas!

Jan Błachowicz pod koniec września ma stanąć przed wielką szansą. Starcie z Dominickiem Reyesem zapowiada się emocjonująco.

Artur Szpilka o sytuacji z hejterem! W tej sytuacji jesteście Team Szpilka?

Artur Szpilka komentuje aferę w Pionkach. Były bokser do końca nie jest zadowolony z całej sytuacji