MMA PLUFCAljamain Sterling po UFC 259 świętuje zdobycie pasa, mimo że… “nie czuje się jak mistrz”

Aljamain Sterling po UFC 259 świętuje zdobycie pasa, mimo że… “nie czuje się jak mistrz”

Aljamain Sterling po UFC 259 świętuje zdobycie pasa mistrzowskiego wagi koguciej. Amerykanin o jamajskich korzeniach odebrał pas Petrowi Yanowi, który został zdyskwalifikowany za nielegalne kopnięcie kolanem.

Akcja, która zakończyła walkę Yana ze Sterlingiem wyglądała tak:

Po tym kolanie, Sterling nie był w stanie kontynuować pojedynku. Leżał na macie, nie potrafił w pełni dojść do siebie i lekarze przerwali pojedynek dyskwalifikując Rosjanina. Aljamain Sterling tym samym został nowym mistrzem wagi koguciej.

Co jednak ciekawe, Sterling po zdobyciu pasa mistrzowskiego w takich okolicznościach zaczął… świętować! W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia celebracji zdobycia pasa UFC przez Amerykanina, które skrytykował m.in. Petr Yan powołując się na słowa Sterlinga o nieakceptowaniu mistrzostwa zdobytego w taki sposób:

Aljamain Sterling po UFC 259 świętuje zdobycie pasa, mimo że… “nie czuje się jak mistrz”

Sterling odniósł się teraz do opublikowanych w mediach społecznościowych zdjęć z jego rzekomą celebracją zdobycia pasa mistrzowskiego UFC.

W taki oto sposób Amerykanin się tłumaczy:

“Nie opublikowałem ani jednego zdjęcia, na którym świętuję jakbym wygrał cokolwiek. Wygrałem przez dyskwalifikację. Nie czuję się jak mistrz. NIe opublikowałem niczego konkretnego po tej walce. Zwykle po każdym pojedynku coś publikuję dla uczczenia chwili. Nie mam pasa, ale ludzie kładą mi go na ramieniu mówiąc, że zasłużyłem na niego, że mam go założyć, zrobić zdjęcie. Nie chciałem tego robić, ale bliscy przyszli do mnie do domu, okazali mi wsparcie i chcieli ze mną zdjęcia. Przecież nie zakażę im publikowania czegokolwiek w mediach społecznościowych.”

Zobacz także:

MMATricks.pl – pierwsza w Polsce platforma do samodzielnej nauki MMA właśnie wystartowała!

MMATricks.pl to pierwsza w Polsce innowacyjna platforma, dzięki której samemu możesz uczyć się i poznawać tajniki niesamowicie szybko rozwijającej się dyscypliny zwanej MMA. Nie ważne, czy dopiero zaczynasz czy trenujesz kilka lat. Trzy poziomy zaawansowania pozwalają, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Zobaczcie jakie komentarze pojawiały się po przegranej Błachowicza! ”Niestety UFC to nie KSW”

Jan Błachowicz (28-8) jest świetnym przykładem zawodnika, który nie poddaje się do samego końca. Polak w 2017 roku był bliski zwolnienia z największej organizacji na świecie. Jan postawił na zmiany i wrócił w wielkim stylu. Postanowiliśmy przypomnieć wam komentarze internautów, które pojawiały się w ciężkich chwilach naszego mistrza.

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [12-14.03.2021]

Kolejny weekend to kolejne gale MMA. Co warto obejrzeć tym razem? Sprawdźcie.