MMA PLUFCAli Abdelaziz: Nate Diaz jest pierwszym pretendentem do pasa UFC!

Ali Abdelaziz: Nate Diaz jest pierwszym pretendentem do pasa UFC!

Młodszy z braci Diaz to na pewno jedna z najbarwniejszych postaci w światowym MMA. Zawodnik znany jest przede wszystkim z niekonwencjonalnego stylu oraz świetnego jiu-jitsu. “Nate Diaz będzie pierwszym pretendentem do pasa UFC! – powiedział agent mistrza kategorii półśredniej – Ali Abdelaziz.

Nate Diaz (20-12) jest to zawodnik, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Amerykanin jest zawodnikiem UFC od 2007 roku! Zawodnik Cesar Gracie pokonywał w przeszłości takich zawodników jak Takanori Gomi, Jim Miller czy Donald Cerrone.

Największą sławę jednak przyniosła mu oczywiście konfrontacja z Conorem McGregorem. Obie walki odbyły się w 2016 roku. Pierwsze starcie zwieńczyło galę UFC 196, po pełnej zwrotów akcji walce – Amerykanin udusił Irlandczyka w drugiej rundzie, co było olbrzymią sensacją w świecie sportów walki. Rewanż odbył się pół roku później na gali UFC 202. McGregor wygrał ten pojedynek – rewanżując się tym samym Diazowi – ponownie skradł show, a walka została uznana jedną z najlepszych walk w całej historii UFC.

Po wojnie z McGregorem, Nate zniknął z UFC na 3 lata…

Wrócił w sierpniu 2019 roku podczas gali UFC 241. Jego przeciwnikiem był Anthony Pettis. Po świetnej walce w wykonaniu Diaza , sędziowie przyznali mu zwycięstwo. Chwile po walce – Nate wyzwał do pojedynku Jorge Masvidala. Walka zmaterializowała się 3 miesiące później. Był to main event gali UFC 244, a na szali znalazł się “pas największego skur*****”. Walka nie skończyła się pomyślnie dla stocktończyka, ponieważ sędzia przerwał walkę z powodu głębokiego rozcięcia na twarzy Diaza. 36-latek próbował doprowadzić do rewanżu, ale niestety nieskutecznie. Obecnie ma zaplanowaną walkę na 15 maja, gdzie w co-main evencie gali UFC 262 zmierzy się z Leonem Edwardsem.

Diaz będzie pierwszym pretendentem

Jak uważa agent mistrza wagi półśredniej – Ali Abdelaziz, jest to prawdopodobnie eliminator do walki o pas z Kamaru Usmanem.

Kamaru jest mistrzem. Mamy Leona Edwardsa, który jest na fali ośmiu-dziewięciu zwycięstw z rzędu. Jeśli pokona Diaza, to będzie kolejnym pretendentem. Jeśli jednak Diaz pokona Edwardsa to Amerykanin będzie pierwszym do walki o pas – proste.

W walce wieczoru gali UFC 262 będziemy mogli zobaczyć pojedynek o zwakowany pas wagi lekkiej. Do walki o złoto staną rozpędzony serią ośmiu zwycięstw z rzędu Charles Oliveira, który zmierzy się z nową gwiazdą UFC i byłym mistrzem Bellatora – Michaelem Chandlerem. Bohaterami tej gali będą również m.in powracający po dwóch porażkach Tony Ferguson, Jacare Souza oraz Edson Barboza.

Zobacz także:

UFC on ESPN 22: Bartosz Fabiński przegrywa drugą walkę z rzędu. Meerschaert poddał go gilotyną [WIDEO]

Bartosz Fabiński (15-5) przegrał z Geraldem Meerschaertem (32-14) przez poddanie w pierwszej rundzie na gali UFC on ESPN 22 w Las Vegas.

HYPE 1: Hejter znokautował Rafonixa w 7 sekund!

Prezentujemy wyniki gali Hype. Za nami walka wieczoru całej imprezy, w której kibice oglądali zawodników znanych z występów dla organizacji FAME MMA. Na przeciwko siebie stanęli Marcin “Rafonix” Krasucki i Mariusz “Hejter” Słoński.