MMA PLUFCAli Abdelaziz: Mistrzowie powinni walczyć o pieniądze, ale nie Khabib. On jest inny!

Ali Abdelaziz: Mistrzowie powinni walczyć o pieniądze, ale nie Khabib. On jest inny!

Foto: polskieradio24.pl

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov (28-0) jest zupełnie innym zawodnikiem od reszty mistrzów. Tak przynajmniej uważa jego menadżer Ali Abdelaziz.

Nurmagomedov jest niepokonany w zawodowych startach, a w oktagonie UFC wygrał 12 kolejnych walk. Pokonywał on między innymi Conora McGregora i Dustina Poiriera. Teraz czeka go walka z Tonym Fergusonem na UFC 249, której lokalizacja na razie nie została oficjalnie ustalona:

Menadżer zawodnika, Ali Abdelaziz w rozmowie z portalem MMAjunkie.com przedstawił różnicę, jaka różni “Orła” od pozostałych mistrzów UFC. Różnicą tą jest chęć zarobku, bowiem dla niepokonanego Rosjanina kwestie finansowe są ostatnimi istotnymi w jego karierze:

“Mistrzowie powinni skupić się na zarabianiu pieniędzy – z wyjątkiem jednego gościa. Uważam, że wszyscy powinni otrzymywać zapłatę za swoje walki,, ale Khabib jest inny, jemu nie zależy na pieniądzach. Wszyscy o nie walczą, ale nie Khabib.

Kiedy on odejdzie ze sportu, to będziemy za nim tęsknić. Za tym sposobem, w jaki poradził sobie z tym sportem. Uważam, że mógłby walczyć jeszcze z pięć lat, ale jeśli zdecyduje się odejść ze sportu jutro, to też będę szczęśliwy. Jeśli jutro będzie walczył, to także będę szczęśliwy. Chcę, by zrobił to, co chce zrobić.”