MMA PLUFCAlexander Volkanovski w walce wieczoru UFC 273! Rywalem “Zombie”, ale nie ten polski!

Alexander Volkanovski w walce wieczoru UFC 273! Rywalem “Zombie”, ale nie ten polski!

Foto: UFC.com

Mistrz wagi piórkowej UFC Alexander Volkanovski wystąpi w walce wieczoru gali UFC 273! Rywalem Australijczyka będzie “Zombie”, ale nie ten polski, a koreański!

Gala UFC 273 odbędzie się 9 kwietnia. Miejsce organizacji tej imprezy nie jest jeszcze znane.

Pierwotnie rywalem Volkanovskiego miał być Max Holloway, ale kontuzja zmusiła Hawajczyka do wycofania się z tego pojedynku. Jego miejsce zajął za to Chan Sung Jung, czyli popularny “Koreański Zombie”.

Alexander Volkanovski w walce wieczoru UFC 273! Rywalem “Zombie”, ale nie ten polski!

Volkanovski i Sung Jung w 2021 roku stoczyli po jednej walce. Mistrz wagi piórkowej wypunktował Briana Ortegę, a “Koreański Zombie” oczami sędziów wygrał po pięciorundowej batalii z Danem Ige.

Przypominamy, że co-main eventem gali UFC 273 będzie także inna walka mistrzowska, długo wyczekiwana przez kibiców. Zmierzą się w niej “pełnoprawny” mistrz wagi koguciej Aljamain Sterling z tymczasowym i zdaniem wielu pełnoprawnym czempionem – Petrem Yanem.

Poniżej aktualna rozpiska UFC 273:

Alexander Volkanovski vs. Chan Sung Jung – o pas wagi piórkowej
Aljamain Sterling vs. Petr Yan – o pas wagi koguciej
Irene Aldana vs. Aspen Ladd
Pat Sabatini vs. Gavin Tucker

Zobacz także:

Jacek Murański cały czas dostaje wsparcie od kibiców: Jest Pan inspiracją, oby więcej takich ludzi!

Jacek Murański w 2021 roku budził bardzo duże zainteresowanie. Jak widać ”Muran” dalej wzbudza emocje. 52-latek na insta stories pokazał ciągle pojawiające się wiadomości od obserwujących. Murański może liczyć na spore wsparcie.

KSW 66: Tomasz Romanowski ma duże problemy ze zrobieniem wagi? Poprosił rywala i sztab o zmianę limitu!

Zmiana w karcie walk KSW 66. Nie chodzi jednak o roszady w poszczególnych zestawieniach, a o ich kategorie wagowe. Pojedynek Romanowskiego z Kaszubowskiego odbędzie się w limicie do 79kg.

Karwat o potencjalnym debiucie Abusa: Ma z nas największe doświadczenie w ulicznych bójkach!

Konrad Karwat piątego lutego zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. Popularny strongman wystąpi na High League 2, gdzie zmierzy się z Mariuszem ”Super Mario” Sobczakiem. Karwat  wypowiedział się również o potencjalnym debiucie Dominika Abusa.