Alexander Shlemenko vs. Anatoly Tokov w rozpisce gali Bellator 208 w Nowym Jorku

Foto: MMAjunkie.com
Foto: MMAjunkie.com

Pojedynek w kategorii średniej Alexander Shlemenko vs. Anatoly Tokov został dodany do rozpiski gali Bellator 208, która odbędzie się 13 października w Uniondale w stanie Nowy Jork. Starcie to zostało już oficjalnie potwierdzone przez amerykańską organizację.

Shlemenko (56-11) to były mistrz wagi średniej Bellatora, który pas mistrzowski zdobył w lutym 2013 roku i obronił go w walkach z Brettem Cooperem, Dougiem Marshallem i Brennanem Wardem. Później Rosjanin stoczył walkę w kategorii półciężkiej, gdzie został poddany przez Tito Ortiza. Pas mistrzowski wagi średniej stracił natomiast na gali Bellator 126, gdzie w zaledwie 35 sekund został poddany przez Brandona Halseya.

Tokov (26-2) ma zupełnie inną historię w ostatnich dwóch pojedynkach. Zadebiutował on w amerykańskiej organizacji w lutym 2017 roku na gali Bellator 172, gdzie znokautował Francisco France w drugiej rundzie. Później po problemach zdrowotnych z kolanem miał on dłuższą przerwę i powrócił do startów w maju tego roku, gdzie poddał w 56 sekund Vladmira Filipovica na gali Bellator 200 w Londynie.

Dodatkowo zamieszczamy aktualną rozpiskę gali Bellator 208:

Walka wieczoru:
Fedor Emelianenko vs. Chael Sonnen – półfinał w ramach Grand Prix wagi ciężkiej

Karta główna:
Saad Awad vs. Benson Henderson
Timothy Johnson vs. Cheick Kongo
Alexander Shlemenko vs. Anatoly Tokov

Karta wstępna:
Suhrob Aidarbekov vs. Tommy Espinosa
Frank Buenafuente vs. James Gonzalez
Eric Olsen vs. Jeremy Puglia
Mike DiOrio vs. Andrews Rodriguez
Dennis Buzukja vs. Ryan Castro
Zarrukh Adashev vs. Christian Medina
Nick Fiore vs. Jerome Mickle
Robson Gracie Jr. vs. Peter Nascimento