Alexander Gustafsson: UFC powinno dać mi walkę o tymczasowy pas mistrzowski

Czołowy pretendent do mistrzostwa wagi półciężkiej UFC, Alexander Gustafsson (18-4) udzielił wywiadu stacji ESPN, w którym opowiedział o swoim spojrzeniu na aktualną sytuację w wadze półciężkiej oraz starciu dwóch mistrzów: Daniela Cormiera ze Stipe Miocicem.

Szwed nie ukrywa, że wobec zaplanowanej walki Miocic vs. Cormier, powinien on otrzymać w następnej kolejności pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski UFC:

„Czuję, że dzięki walkom, które biorę wspinam się po drabinkach i rankingach przez całą moją karierę. Mam 31 lat i ciągle mogę rywalizować przez wiele kolejnych lat, ale teraz, każda walka musi coś za sobą nieść. Każda walka, którą przyjmę musi prowadzić mnie do przodu.

Trzeba pamiętać, że każda walka powoduje obrażenia w twoim ciele. Doznajesz obrażeń przez cały obóz przygotowawczy. Niedawno wróciłem po kontuzji i mam w sobie ogień i chcę wziąć udział w walce, która pozwoli mi dojść do celu.

Daniel Cormier przenosi się teraz do dywizji ciężkiej i to dla niego, jak i dla całej organizacji dobre rozwiązanie. Ale dla mnie, jako dla pierwszego pretendenta „DC” jest on najbliższym rywalem, więc to niesprawiedliwe w moim przypadku. Poza tym, nikt nie wie co „DC” zrobi po walce z Miocicem. Przecież może on zawiesić rękawice na kołku i już nigdy nie walczyć.

Uważam, że UFC powinno dać mi w następnej walce pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski.”

Gustafsson w swoich ostatnich występach w oktagonie UFC pokonywał innych czołowych zawodników dywizji: Glovera Teixeirę i Jana Błachowicza.