MMA PLUFCAlexander Gustafsson przed walką z Fabricio Werdumem: Kiedyś już go pokonałem

Alexander Gustafsson przed walką z Fabricio Werdumem: Kiedyś już go pokonałem

Foto: Facebook/ Alexander Gustafsson
Foto: Facebook/ Alexander Gustafsson

Alexander Gustafsson udzielił wywiadu przed walką z Fabricio Werdumem, do którego dojdzie w najbliższy weekend na UFC on ESPN 14 w Abu Dhabi. Areną rywalizacji obu zawodników będzie słynna Fight Island.

Szwed to były wielokrotny pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC, który przenosi się właśnie do królewskiej dywizji wagowej. W kategorii ciężkiej powita go były mistrz Fabricio Werdum.

Alexander Gustafsson przed walką z Fabricio Werdumem: Kiedyś już go pokonałem

Na kilkadziesiąt godzin przed tą konfrontacją, Gustafsson opowiedział dziennikarzom o sparingu z Werdumem, który miał miejsce w 2012 roku. Szwed przyznał, że Brazylijczyka wtedy pokonał:

“To był dobry sparing. Poszedłem na całość. On zresztą też. To była dobra walka. Nie pamiętam do której walki się wtedy przygotowywałem, ale i ja i on byliśmy w obozie przygotowawczym. Pokonałem go wtedy na tym sparingu. Ostro się po nim przejechałem. Pamiętam, że nie chciał już potem ze mną walczyć.”

Sytuacja, o której wspomina Gustafsson miała miejsce dobre 8 lat temu. Szwed dzisiaj natomiast spodziewa się mocniejszego Werduma:

“To był inny świat, inny czas. Dzisiaj widzę Werduma w lepszej formie. Widziałem go właśnie, przywitałem się i wygląda na wysportowanego, na gotowego do walki. Jestem podekscytowany tym debiutem w wadze ciężkiej.”

Zobacz także:

Dramatyczna kontuzja w MMA! Zawodnik prawie stracił oko po nielegalnym kolanie

Dramatyczna kontuzja w MMA! Jeden z zawodników biorących udział w gali LFA 84, która odbyła się 11 lipca prawie stracił oko po nielegalnym ciosie kolanem.

Sześciolatek nagrodzony pasem WBC! Uratował siostrę przed agresywnym psem!

Słynny sześciolatek Bridger Walker został nagrodzony pasem WBC! O sprawie z jego udziałem pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Chłopiec uratował swoją siostrę przed agresywnym psem, ale przy tym został brutalnie pogryziony.