Alexander Gustafsson odpowiada na słowa Daniela Cormiera o ich potencjalnej drugiej walce

Były pretendent do mistrzostwa wagi półciężkiej UFC, Alexander Gustafsson (18-4) był gościem ostatniego The MMA Hour, w którym odpowiedział na słowa mistrza wagi ciężkiej i półciężkiej – Daniela Cormiera (20-1, 1 N/C), który na konferencji prasowej po ostatniej gali UFC 226 w Las Vegas przyznał, że wg niego Szwed powinien pokazać coś bardzo spektakularnego, by myśleć o rewanżu z nim w walce o pas mistrzowski wagi półciężkiej.

„To nie brzmi dobrze, kiedy on wygaduje takie rzeczy. Szanuję zestawienie Cormier vs. Lesnar – to wielka walka za wielkie pieniądze, ale sposób w jaki mówi, że muszę zrobić coś spektakularnego, zanim dostanę walkę o pas… Uważam, że źle zrobił, że takie rzeczy mówi, bo jestem numerem 1 w rankingu i walczyłem już z każdym w tej dywizji. Zasługuję na walkę o pas.

Wiem też, że walki mistrzowskie nie tylko zależą od niego. Wiem o tym. Dlatego walczę z każdym, kogo UFC przede mną postawi i jak inni czekam na swoją szansę walki o pas mistrzowski.”

„Mauler” swoją najbliższą walkę w oktagonie UFC stoczy już 4 sierpnia na gali UFC 227 w Los Angeles, gdzie zmierzy się z Volkanem Oezdemirem (15-2).

W przeszłości Szwed walczył już raz z Danielem Cormierem. Wówczas na gali UFC 192 w 2015 roku przegrał starcie z „DC” decyzją sędziów.